şükela:  tümü | bugün
1632 entry daha
 • bu "siyasetin eski yüzleri" meselesi de iyice kabak tadı verdi artık. napalım yani arkadaşım! 25 yasında yeni üniversite mezunu bir çocuğu alıp, alın lan ibneler işte size yeni bir yüz, yeni bir nefes diyip bu çocuğa parti kurdurtup başınamı geçirtelim.

  yok bir de çok biliyormuş gibi konuşuyorsunuz ya insanı o deli ediyor. gidin bakın abd'ye, güney amerika'ya, güney avrupa'ya, doğu avrupa'ya sürekli aynı siyasi figürler karşınıza çıkıyor mu çıkmıyor mu bir araştırın bakalım.

  zaten mantık olarak belli bir siyasi tecrübesi olmayan adamı kim bi partinin başına koyar, kim o adama oy verir, o adam ülkeyi nasıl yönetir? o yüzden boş konuşup da, yok bu meral de eski yüz, yanındakiler de bildik kişiler, bunlardan da bir şey olmaz, türkiye'de siyaset bitmiş falan diye kafa sikip durmayın lütfen. o çok özenip hayalini kurduğunuz genç, dinamik, beyaz atlı prens gibi çocuklar, miss world'den çıkmışcasına taş gibi olan ablalar bu ülkede hiçbir zaman devletin başına gelemeyecek zira burası ne norveç, ne kanada, ne isveç. burada kurt olmazsan adamı ayakta sikerler.

  tanım: ilk yapılacak seçimlerde gönül rahatlığı ile oyumu vereceğim parti.
 • ingilizcesi good party'dir. well party de olabilirdi, nice party de.

  evet, hiçbiri siyasal parti ismi gibi değil, hep sonuna "bro" gelecekmiş gibi. "good party brooo!"
 • küreselcilerin projesi olduğunu düşündüğüm parti. bekleyip göreceğiz.
 • koray aydın her ne kadar aklanmış da olsa muhalif toplum vicdanında adı unutulmamıştır.
  en azından ön saflarda olmaması temennim idi.
  kaybederse buradan kaybedecek.
  iktidarın tüm eleştirilere , bilime, eğitime kıçını dönüp toplumu tamamen soyması ( büyük kısmı gerçekleşti) halinde tek başına bile iktidar olma şansına sahip.-bu biraz abartı oldu-
  toplum ancak nefes alamayacak hale gelince zokayı yediğini anlayan, cebindekine bakıp kararını veren bir yapıya sahip olunca şansı büyümektedir.
  kaybedenlerin arttıkça kazanacağı oy artacaktır.
  yoksa chp'nin yavşak liberal solcusu ile, mhp nin takozu mermer kafası ile, fetodan gelecek akp menşeli oylar ile, bbp ve fazilet çizgisinden kotaracak üç beş ile olamaz bu.
  vura vura kanata kanata iktidara ahmak, yavşak ve ceberrüt olduğunu haykırarak,
  halkları tahrik ederek
  kafasına vura vura aydınlatmaktan başka çare yoktur.
 • daha çok şaşıracaksınız hiç birşey görmediniz henüz, meral hanım gençliğin sesine kulak veriyor. üniversite öğrencilerine oy yasağı gelmezse radikal şucu bucular hariç tulum çıkarılmasını göreceksiniz. atın fav’a bekleyin
 • ne olursa olsun oy vereceğim partidir. sağı bölmek şart.

  not: sol
 • şili’den armut, fransa’dan arpa, kenya’dan çay, belarus’tan salatalık, ispanya’dan yulaf, iran’dan kuru soğan, meksika’dan nohut, abd’den buğday, ırak’tan enginar, moldova’dan ayçiçeği, arjantin’den kuru fasulye ithal edenlerin utanmadan başlığını kirlettiği parti. bu hayasızlar ülkede ne tarım ne hayvancılık bıraktı, hala utanmadan ağızlarını açabiliyorlar, hayret valla.

  tanım: artık samanı bile ithal eder hale getirilmiş türkiye'mizin yerli malı haftasını kutlayan parti.
 • akpden sıkılan herkesin tatava yapmayıp basıp geçeceğini düşündüğüm parti. en son tatava yapıldığında ne olduğunu iyi hatırlıyoruz.

  (bkz: mansur yavaş)
11 entry daha