şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1339 entry daha
  • ak partiden koparabileceği %8-10 oy ile ana muhalefet partisi olacak parti.bu oyu ak partiden söker alırsa meral hanım başkanlığa da uzanacaktır. iki seçimdir chpye oy vermiş biri olarak oyumu da alacak olan partidir.eğer ege bölgesindeki küçümsenen ulusalcı kesim blok halinde iyi partiye kayarsa chpnin işi de zorlaşacaktır. şaşırdığım olay ise anketlerde mhpnin %7 lerde gezmesi. hayatı boyunca ülkücü kimliği olan babam bu partiye oy verecekken ak parti çakması bu partiye kim oy veriyor anlayamıyorum.inanıyorum ki referandum da hayır oyu veren kesim bir daha mhp ye oy vermez.o zaman akp+ mhp % 50 civarında olur ki mhpnin % 7 alması ak partinin işine gelmez.enteresan günler bizi bekliyor.
  • parti tüzüğü, parti programı, kurucular kurulu ve diğer konularda bilgi edinmek isteyenler için iyi parti

not: internetten üye kayıtları teşkilatların teşekkülüyle başlayacakmış.
  • https://twitter.com/…status/928669220124200961?s=17

10 kasım'da atatürkümüzü en guzel sekilde anmış parti.
  • emre uslu, tuncay opcingillerin kurtarici gozuyle baktigi proje parti.
  • akp'nin atatürkçülüğe dümen kırmasını sağlayan partidir.

şu anda parti binası açılışını izliyorum youtube'dan izmir marşı, 10. yıl marşı falan çalıyor peşpeşe. iyi parti'nin hitap ettiği atatürkçü sağ seçmen üzerinde büyük bir yarış yaşayacak akp ve iyi parti.

açılışı izlemek için canlı yayın:
    https://www.youtube.com/watch?v=fmpj0v5vv8c
  • halı sahada forvette oynayan 110 kiloluk abiyi gazlar gibi gazlıyorsunuz. biraz gerçekçi olmalı insan. hep bir hayaller.
  • bu kadar kısa sürede akp'yi atatürkçü çizgiye çekmiş*, bahçeli'ye de seçim barajı kaldırılsın tadında söylemler yaptırtmıştır.

ama yapılan anketlere göre oy oranı en fazla %3-5 (kararsızlar dağıfdhjkdfhj).

not: cehape
  • muhaleft olmanin bu kadar maliyetli oldugu bir ulkede, "ana muhalefet partisi olur" / "oh ne guzel 2. bi muhalefet partisi guzel olur" seklinde konusmak beyhudedir.

partiyi kuranlar net iktidar amacli kurmuslar. sansi da yuksek.
    yoksa muhalif olmanin bu kadar maliyetli oldugu ulkede "hadi en buyuk muhalefet partisi olalim" diye kimse yola cikmaz, ortada "aga bizim olacagimiz maks. en buyuk muhalefet partisi olmaktir" gercegini goruyor olsalar, yine yola cikmazlardi.

yola cikilmissa hedef iktidardir. asagisi rasyonel degil.
  • profesyonel bir organizasyon hizmeti için seçimleri beklememesi gereken parti.

her seferinde ayrı bir sıkıntı yaşanıyor.

genel merkez açılışında istiklal marşı/saygı duruşu unutuldu.

meral akşener konuşmaya başladıktan sonra söylendi, konuşmanın ortasında yapılıyor.

ekleme: şu bozkurt selamı işini seçmene bırakın. bozkurtu biz aşağıda yaparız. belediye başkanları kürsüde bunu yapmasın.
2743 entry daha