şükela:  tümü | bugün
1768 entry daha
  • eğer çizgisini atatürk'ten saptırmazsa ciddi bir kitle tarafından takip edilme olasılığı taşıyan parti.

chp'li olmayanların ısrarla chp'de siyaset yapması durumu gitgide güçlenmekte ve birçok insanı hayal kırıklığına uğratmakta. akşener, güven hissi vermiyor ama parti içerisinde önemli insanlar var ve partinin gidişatı sadece liderle değil, içindeki güvenilir kişilerle de olacağından %10'u geçme olasılığının pek düşük olmadığını sanıyorum. ama baştaki tanımda yer alan yargı önem taşıyor.
  • son 2-3 yıldır kendinden bezdiren chp nin yaptığı son yanlıştan sonra oyumu vereceğim partidir. umutluyum umarım başarılı olurlar.
  • mugla, izmir, tekirdag, edirne'den ilk secimde 30-35% oraninda oy bekliyorum. birilerini ciktigi yere sokacak ilk secimde.
  • işlevsiz hale gelen mhp ve chp'nin oylarını rahatlıkla birleştirebilecek partidir.
  • zaten mhp'nin kendini tasfiye etmesiyle yerini alacak özelliğe, donanıma ve örgütlenme yapısına sahipti. üzerine anap-dyp mirasını da üstleniyordu ve bütün bunları da atatürkçülük zemininde birleştiriyordu.

mhp bitmişken, chp kendi kendini çürütürken her ikisini de yiyebilirse yıllar sonra ilk defa bu sefer bir şeyler değişebilir.

tanım: 2019'da iktidar olmayı hedefleyen siyasi parti.
  • az çok siyaseti takip eden herkes bu partinin baraj problemi olduğunu bilir. fakat unutulmamalıdır ki r.t. erdoğan da ortalama 8 puanı olan bir partiyi ikiye bölerek yeni bir parti kurmuş ve iktidar olmuştur. bu parti chp sayesinde barajı aşacaktır. hdp barajı aşsın diyerek oy veren chp’li kitle bir sonraki seçimde iyi parti’yi destekleyerek kendisini affettirebilir. son şans...
  • param olsaydı teşkilat kurucusu olurdum. ama yok lanet olsun. bari açın artık şu üye işlemlerini. bir şeyler yapalım ülkemiz için, yarınlar için, geleceğimiz için...

chp'nin son halini gördükten sonra daha çok katılmak istediğim atatürkçü parti.
  • pkk ile ilgili hiçbir topa girmeyip hdp'yi sırf kadın aday çokluğundan dolayı destekleyen veya böyle yaptığını söyleyen bembeyazları oy vermeye davet ettiğim partidir.
    ak demokrat kara demokrat hilesiz bir seçimde belli olur umarım.
    berdelci ama aşırı demokratik, mikro ırkçı ama sosyalist partiye oy verdiğini zanneden kadınlarımız kadın cinayetleriyle ilgili çatır çatır konuşan bir genel başkana sahip partiye ne yüzle sırt dönecekler?
    biri ben yüzde elli oy aldım, diğeri yüzde on üç aldım diyerek aynı söylemle meşruiyetini savunan, biri mehmet metiner'li, öbürü altan tan'lı iki faşist parti ile sezgin tanrıkulu'ndan muharrem ince'ye savrulan etkisiz eleman partisine inat, iğdiş edilmiş erkek siyasetini verimli bir dölyatağına çevirmeyi vadeden, bünyesinde pkk'ya, fetö'ye, işid'd bulaşmış kimseyi barındırmayan bir parti bu. üstelik seçilmesi halinde hileli referandumla gelen başkanlık sistemini devirip, parlamenter demokrasiyi kuracağını söylüyor.
  • fikri ilk ortaya atıldığı günden beri desteklediğim parti. ama bugünlerde içime bir kurt düştü.

sakın proje partisi olmasın bu? ne bileyim, bu kadar kolay olmamalı. hayır kuruluş sürecindeki engellerden bahsetmiyorum, onlar elbet zor. ancak son zamanlarda öyle şeyler yapılıyor ki, insanlara "mecbursunuz" mesajı veriliyor.

birincisi devlet bahçeli'nin "tayyip bey kocamdır" mesajları. elde avuçta kalan birkaç mhp linin de yarısını uzaklaştırdı partiden.

ikincisi de chp'nin istanbul il başkanlığına "atatürk'ün askeri değiliz" "ermenileri kestik biz aslında" kafasındaki bir tipin getirilmesi. içindeki azıcık milliyetçiliği olan bir chp liyi direk iyi parti'nin kucağına itmek bu.

çok mu paranoyak oldum bilmiyorum. ama meral akşener'e sorsanız "diğer partilerin ne yapmasını istersiniz" diye, bu kadarını istemeye utanırdı herhalde.
1660 entry daha