şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • doğru karar vermiş partidir. şu an barışsever rolü yapıp, sol kesimi kandırıp söz sahibi olan pkk yandaşlarının saldırısı altındadır. chp kendi çöplüğünde horozluk yapsın.
  • son hamlesi oy kaybettirdi diyen arkadaşların görüşüne saygı duyuyorum

fakat götümle gülmekten de kendimi alamıyorum sevgili arkadaşlar... ahakldlsls

hacı tr siyasetinde şu an anketlerin ortalamasına göre %15-17 arası kararsız seçmen var ve bunların büyük bir bölümü siksen akpye veya mhpye oy atmayacak.

adamın eli chp'ye de gitmiyor. ne yapacaktı peki? bu oyları nasıl kazanacaktı?

adam akıllı muhalefet aklı olmadığından herifler 20 senede içimizden geçti. bırakın oyunları devredışı kalsın.

hayır dese iyi partinin ne teröristliği kalmıştı şu saate kadar ne hainliği. böyle leş bir dille yarışıyorsunuz dikkatinizi çekerim.

benim için iyi parti bitti diyen arkadaşlar komik olmayın.

ahjakshsh aklıma ne geldi;

büyük resmi görün ahhahah. (bu büyük resim muhabbeti ne güzelmiş lan)

herşey çok güzel olacak.

yürü be meral nine!
  • siyaset yapan partidir.burdaki kendini özgürlükçü sana görüş faşistlerine de aldanmamasi gerekiyor.

adam chp secmeni.iyi parti benim için bitmiştir diyor.sanki 40 takla atsa oy verecekmiş gibi.

iyi parti sizin oylarınızı istemiyor zaten,aynı ne yaparsa yapsın akp'ye oy atacak, seçmen gibi siz de ne olursa olsun chp'ye oy atacaksınız.

adamlar akp ve mhp'nin kararsız seçmenine göz kırpıyor.

adamlar ittifak yapan 2 partiyi sanıyor ki,birebir aynı görüşte olmalı.

adı üstünde ittifak,farklı görüşte insanların oy verdiği,ama temel konularda ortak noktada buluştuğu bir grup.

valla şu sol çomarlardan gına geldi.

bugüne kadar her zaman muhalefet partilerine oy atmış biri olarak,sizleri görmezden geliyorum.

ülkeye olan inancımı en az akp kadar yok ediyorsunuz.

faşistligi bırakın,özgürlükçü olun.

sağ ve sol gibi ortaçağ zihniyetlerinden de arının.komik duruyorsunuz.
  • destekçileri tarafından, "oy almak için" akp'den bir farkı kalmaması gerektiği iddia edilen parti.
  • suriye tezkeresine evet oyu vermiş partidir. tarihe not olarak düşülsün zamanı geldiğinde anımsatılır. yarını düşünmeden hareket ederlerse akp sonrasındaki dönemde silinir giderler.
  • yıllardır chp ile birlikte evet oyu verdiği tezkereye bu sefer de evet verdikleri için gündem olan partidir.
    siz siz olun siyasi fikirlerinizi, taptığınız yahut nefret ettiğiniz partinin hareketleri üzerinden değil de kendi bilginiz ve değerlendirmeniz üzerinden edinin.
    aksi durumda dün çözüm süreci ve hocaefendi derken bugün en milliyetçi ve fetö düşmanı olanlarla ya da dün ver bilali al hilalii derken bugün cumhurbaşkanı adayımız erdoğan'dır diyenlerden farkınız kalmaz.
  • muhalefetini "akp ne der?" sorusu üzerine inşa eden parti.
  • bu ülkenin müdafaası yolunda ömrümü vermiş 102 tane şerefli generale zevzek diyen,

türk soyu arabın çöl bedevilerine dayanıyormuş gibi ömer'in yolu diye develi falan video çekip utanmadan sıkılmadan cengizhan'ı atilla'yı koymadığı o videoya atatürk'ün arkasından özal'ı, erbakan'ın falan koyan (gerçi biraz utanmışlar herhalde menderes'i koymamışlar),

(ırkçılıksa ırkçılık) kendi ülkesini savunmaktan aciz korkak piç kuruları benim ülkemde nargile tüttürüp, ellerinde muzla bu toplumun yaşadığı fakirlikle dalga geçerken o gariban insanların kendilerini/evlatlarını sınır ötesine ölüme gönderecek tezkereye evet oyun veren,

sonra da yüzü bile kızarmadan insanlardan oy isteyen arsız parti.

akp'ye oy veririm bunlara asla vermem. akp en azından niyetini saklamıyor, belli ve tutarlı bir islamcı ve arapçı siyaseti var.

hatta ve hatta bahçeli'nin bile siyaseti bunlara kıyasla tutarlıdır.

türkiye'nin gelmiş geçmiş en tutarsız, en rezil partisidir.
  • inşallah sözlükte görüş belirten kesim chp nin yossi kohenleridir, muhalefetin bu kadar aptal olduğunu düşünmek istemiyorum. bir elmanın iki yarısısınız kardeşim siz soldan oy alırken bu parti de milliyetçi muhafazakar oyları alacak ki seçimi kazanabilesiniz. ama tezkere kararından ötürü partiyi linç eden zeka pıtırcıkları istiyor ki her konuda bizim gibi hareket etsinler ve biz bir elmanın bir yarısı olarak iktidarı alalım.

alırsın güzel kardeşim, alırsın şeker kardeşim, alırsın bekle.
  • bazı troller tarafından tezkereye evet dedikleri için yaftalanmaya çalışılan siyasi partidir(bir diğer troll kesimi tarafından da evet diyenler ve hayır diyenler ayrı ittifaklar olmalılar algısı yaratılmaya çalışılıyor). saçma bir durumdur bence bu trollerin içinde bulundukları halet-i ruhiye. arkadaşlar bu siyasi parti mhp'nin, akp ye katılması ile yolundan saptığını ve bu nedenle milliyetçi kesimi artık temsil etmediği vs. gibi gerekçelerle kurulmadı mı? siz ne zaman bir askeri operasyona milliyetçi bir partinin resmen engel olduğunu gördünüz? ya da mehmetçiğin ne zaman operasyon yapmaktan beri durması gerektiğini savunan bir milliyetçi partiye rastladınız? iyi parti ve tabanının olmasının sebebi chp ve akp arasına sıkışmak istemeyen ve ikisinin de düşüncelerine kendini ait hissetmeyen milliyetçi insanların kendilerine siyasette bir yer açmalarıdır. aynı şekilde milliyetçi veya sosyal demokrat olmayan, ancak akpnin politikalarını da onaylamayan insanların kendilerine bir yer ararken deva ve gelecek partilerinin kurulması örnek verilebilir. deva ve gelecek partileri ileride meclise girerlerse akp ve politikalarından tamamen zıt kutuplarda olmayacaklar.

bizim bu durumları eleştirmemizde normal ancak bu eleştri üzerinden kutuplaşmaya meze verip, evetçiler-hayırcılar olarak ayrılmak ve sayısal olarak fazla olan tarafın bütün yolsuzluklarına, hesap vermeme anlayışlarına, az olan kesimin terörist ilan edilmesine vs. olanak vermememiz gerekir. iyi parti bugüne kadar mecliste yolsuzlukların hesabını sormak için atılımlar gerçekleştirdi, uygur türklerinden insanları parti meclisinde konuşmaya çıkardı, khk ile işten çıkarılanlara söz hakkı tanıdı, devlet yardımlarının az olduğu pandemi döneminde esnaf esnaf gezerek aslında gerçekten esnafın dillendirildiği kadar çok yardım almadığını onların ağzından ekranlara taşıdı vs. pek çok milliyetçilik ile sosyal demokratlığın kesistiği noktalardaki görevlerini bence iyi bir şekilde gerçekleştirdi.

şimdi burada ki sorun (ayrışma) bana göre şudur. iyi parti (bkz: pkk) terör örğütünün ve yapılanmasının bir an önce yok edilmesinin yolunun bu tezkereden geçtiğine inanıyor ve ona göre oyunu kullanmıştır. ancak chp ise bu tezkerenin tek başına yeterli olmayacağını ve daha önce olduğu gibi hükümetin geri adım atma ihtimalinin yüksek olduğunu sonucunda ise mehmetçiğin tabiri yerinde ise boşyere şehit olacağını ve allah korusun mehmetlerin evlerine ateşler düşeceğini düşüyordur bence. iki düşünce de pek çok açıdan tartışılabilir ancak tartışırken asıl sıkıntının ve çözümünün ne olduğunu unutmamak gerekir. yoksa birilerinin para saçarak yaptırmaya uğraştığı kavgayı kendi kendimize çıkarmış oluruz.

bence iyi parti kendi siyasi ve ideolojisi açısından doğru karar verdi.

hesabın var mı? giriş yap