• 2 yıla kalmaz mhp gibi dönüp akp'ye katılacak türk-islam sentezcisi ülkücü sağ parti.
  • diğer partilerden umudumu kestiğim için oy vereceğim parti. meral akşenere güveniyoruz..

edit: düzeltme
  • son 2-3 yıldır kendinden bezdiren chp nin yaptığı son yanlıştan sonra oyumu vereceğim partidir. umutluyum umarım başarılı olurlar.
  • oyları artan rüzgarı arkasına alan partidir. seçim yaklaşsın daha iyi olacaktır. mevcut chpye göre milyon kere tercih edilir.
  • işlevsiz hale gelen mhp ve chp'nin oylarını rahatlıkla birleştirebilecek partidir.
  • pkk ile ilgili hiçbir topa girmeyip hdp'yi sırf kadın aday çokluğundan dolayı destekleyen veya böyle yaptığını söyleyen bembeyazları oy vermeye davet ettiğim partidir.
    ak demokrat kara demokrat hilesiz bir seçimde belli olur umarım.
    berdelci ama aşırı demokratik, mikro ırkçı ama sosyalist partiye oy verdiğini zanneden kadınlarımız kadın cinayetleriyle ilgili çatır çatır konuşan bir genel başkana sahip partiye ne yüzle sırt dönecekler?
    biri ben yüzde elli oy aldım, diğeri yüzde on üç aldım diyerek aynı söylemle meşruiyetini savunan, biri mehmet metiner'li, öbürü altan tan'lı iki faşist parti ile sezgin tanrıkulu'ndan muharrem ince'ye savrulan etkisiz eleman partisine inat, iğdiş edilmiş erkek siyasetini verimli bir dölyatağına çevirmeyi vadeden, bünyesinde pkk'ya, fetö'ye, işid'd bulaşmış kimseyi barındırmayan bir parti bu. üstelik seçilmesi halinde hileli referandumla gelen başkanlık sistemini devirip, parlamenter demokrasiyi kuracağını söylüyor.
  • fikri ilk ortaya atıldığı günden beri desteklediğim parti. ama bugünlerde içime bir kurt düştü.

sakın proje partisi olmasın bu? ne bileyim, bu kadar kolay olmamalı. hayır kuruluş sürecindeki engellerden bahsetmiyorum, onlar elbet zor. ancak son zamanlarda öyle şeyler yapılıyor ki, insanlara "mecbursunuz" mesajı veriliyor.

birincisi devlet bahçeli'nin "tayyip bey kocamdır" mesajları. elde avuçta kalan birkaç mhp linin de yarısını uzaklaştırdı partiden.

ikincisi de chp'nin istanbul il başkanlığına "atatürk'ün askeri değiliz" "ermenileri kestik biz aslında" kafasındaki bir tipin getirilmesi. içindeki azıcık milliyetçiliği olan bir chp liyi direk iyi parti'nin kucağına itmek bu.

çok mu paranoyak oldum bilmiyorum. ama meral akşener'e sorsanız "diğer partilerin ne yapmasını istersiniz" diye, bu kadarını istemeye utanırdı herhalde.
  • la bu partinin nesini begeniyoruz? duzgun bi politikasimi var mantikli bi aciklamami yaptilar nedir yani? 2002 de hatirlayn parti kalmadi diye millet akpye verdi simdide ayni sey olmasn. parti yok e ozaman x partisine verelim. sorunu cozduk aferin otur 10
  • bahçeliyi gördükten sonra artık bir sağ partiye oy vermem artık neredeyse imkansız dolayısı ile benim oyumu hiç bir şekilde alamayacaklardır. şimdi ne derlerse desinler son anda tayyip'le anlasmayacagini ben nereden bileceğim sağcı bahçeli gibi adam nerden nerelere geldi. bunların da şunun yanında olacağıma tayyibi destekleriz demeyeceginin bir garantisi var mı? sağcı düşüncede olanlar oy versin buyursun. benim bahçeli gibi düşünce tarzına verecek oyum yok.
  • diğer partiler bi boka benzemediği için oy vereceğim parti diyenler diğer partiler siktiler bizi biraz da bunlar siksin dediklerinin farkındalar mı acaba ? farkındalar farkındalar.

meral akşener'in de yaptığı gezilerde yaptığı davranışlar ve verdiği görüntülerden anlaşıldığı üzere tipik her kesimden oy toplamaya çalışan türk siyasetçisi olduğu çok açık görülüyor.*
hesabın var mı? giriş yap