iyi parti 27. dönem milletvekili adayları
-
seçimlere çok az bir zaman kaldı. sandığa girip bizi temsil etmeleri için vekilleri meclise yollayacağız. hükümet kurması için cumhurbaşkanı'nı ayrıca seçebilecek olduğumuz için vekillerin isimleri daha da önem kazanıyor. örneğin eskiden ülkeyi erdoğan yönetsin diye akp'ye basıyorduk oysa şimdi erdoğan'ı başkan seçip yasama meclisine beğendiğimiz başka aday göndermek mümkün. iki pusulaya iki mühür vuracağız.
iyi parti dışında partilerin kazanma şansı yüksek adaylarının çoğu halihazırda milletvekili oldukları için gözönünde, tanınan insanlar. oysa iyi parti yeni bir parti olduğu için adayları yeterince tanınmıyor. sanki parti meral akşener, ümit özdağ, yusuf halaçoğlu, koray aydın, aytun çıray, durmuş yılmaz, ali türkşen'den ibaretmiş gibi bir durum var. oysa yusuf halaçoğlu aday bile değil.
işte size dev bir hizmet, iyi parti milletvekili adayları, sıralı tam liste. üstelik kalabalık şehirlerdeki ön sıra adaylarıyla ilgili açıklamalar da ekledim.
adayınız tanıyın, bilerek, isteyerek, gönül rahatlığıyla oy verin:
istanbul 1. bölge
1- hayrettin nuhoğlu - inşaat mühendisi, eski mhp milletvekili adayı,
2- ahmet çelik - yeniçağ gazetesinin sahibi
3- yavuz ağıralioğlu - eski nizam-ı alem ocakları başkanı (bbp'nin ülkü ocağı)
istanbul 2. bölge
1- ümit özdağ - mhp'den seçilmiş milletvekili, akademisyen
2- fatih şeker (fatih mehmet şeker) - ilahiyatçı, akademisyen
3- özcan pehlivanoğlu - avukat, bürokrat, eski mhp milletvekili adayı
istanbul 3. bölge
1- abdul ahat andican - eski anap milletvekili, eski devlet bakanı
2- ümit beyaz - eski mhp il başkan yardımcısı
3- hayati arkaz - doktor, eski mhp milletvekili adayı
ankara 1. bölge
1- koray aydın - mühendis, eski mhp milletvekili, eski bayındırlık ve iskan bakanı
2- halil ibrahim oral - ilahiyatçı, eski mhp milletvekili
3- mesut özarslan - mühendis, eski toki başkanı
ankara 2. bölge
1 - şenol bal - akademisyen, eski mhp milletvekili
2- ersönmez yarbay - eski refah partisi milletvekili (1995-99), eski akp millet vekili (2002-07)
3- gökhan beker - öğrenci, maltepe üniversitesi hukuk fakültesi
ankara 3. bölge
1- durmuş yılmaz- eski merkez bankası başkanı
2- ayhan altıntaş - mühendis, akademisyen
3- reşat erdoğan -
izmir 1. bölge
1- dursun musavat dervişoğlu - eski mhp il başkanı, eski mhp genel başkan adayı
2- yıldırım ulupınar - eski dyp milletvekili
izmir 2. bölge
1- aytun çıray - doktor, chp'den seçilmiş milletvekili, eski dyp milletvekili adayı, eski anap milletvekili adayı, eski demokrat parti genelbaşkan adayı
2- mustafa kerpişci - bergama altın madeninde avusturya firmasının eski danışmanı, vakıflar bankası eski yönetim kurulu üyesi
bursa
1- ismail tatlıoğlu - akademisyen, eski mhp milletvekili adayı
2- sami bilge - tekstilci, eski mhp milletvekili adayı
antalya
1- feridun bahşi - hukukçu - emekli hakim, meral akşener'in avukatı
2- hasan subaşı - avukat, eski antalya belediyebaşkanı (dyp)
adana
1- ismail koncuk - türk eğitim sen. ve kamu sen. eski genel başkanı
2- mehmet metanet çulhaoğlu - diş hekimi - eski mhp milletvekili
konya
1- fahrettin yokuş - türk büro sen. eski genel başkanı
2- orhan tulukçu - avukat - (mhp'den ayrılıp akp'ye geçen konya akören belediye başkanı ekrem tulukçu'yla akrabalığı olup olmadığını bilmiyorum.)
gaziantep
1- imam hüseyin filiz - akademisyen
2- mehmet can tuğsuz - mühendis
şanlıurfa
1- zuhal akyol çiftkaya - fizik öğretmeni ;) (ama yalova'lı hipertansiyona pek benzemiyor)
2- hasan oğul - öğretmen, bürokrat - akp eski belediye başkan aday adayı
kocaeli
1- lütfü türkkan - işadamı, mhp eski milletvekili
2- ali türkşen - sat komandosu :)
mersin
1- behiç çelik - eski kaymakam, mhp eski milletvekili
2- zeki hakan sıdalı - iş adamı
diyarbakır
1- mehmet salim ensarioğlu - eski bakan (dyp) (2015'te akp'den aday olacağını açıklayıp, akp'lilerle podyuma çıkıp sonra vazgeçmişti. bu ensarioğlu'lar diyarbakırda parti parti geziyorlar zaten.)
2- ahmet yiğit - iş adamı - ???
hatay
1- bilal karaca - yönetici - eski mhp milletvekili adayı
manisa
1- tamer akkal - mhp eski ilçe başkanı
kayseri
1- dursun ataş - pınarbaşı eski belediye başkanı (mhp)
samsun
1- bedri yaşar - inşaat mühendisi - mhp eski milletvekili
balıkesir
1- ismail ok - kimya öğretmeni, mhp'den seçilmiş milletvekili
kahramanmaraş
1- faruk atlı - doktor - mhp eski milletvekili adayı, tabip odası eski başkanı
van
1- selim özgökçe - müteahhit
aydın
1- aydın adnan sezgin - eski başkonsolos, eski dyp milletvekili adayı
denizli
1- yasin öztürk - mhp eski il başkanı
tekirdağ
1- enez kaplan - mhp eski il başkanı
sakarya
1- ümit dikbayır - mhp eski il başkan yardımcısı
muğla
1- metin ergün - akademisyen - mhp eski milletvekili
eskişehir
1- arslan kabukçuoğlu - doktor
mardin
1 - hakan erdem - iş adamı - (dededen toruna siyasetçi ailelerden)
malatya
1- ali bilici - mühendis - mhp eski milletvekili aday adayı
trabzon
1- hüseyin örs - mhp eski belediye başkan adayı, mhp eski milletvekili adayı
erzurum
1- muhammet naci cinisli - rasim cinslinin yiğeni
ordu
1- yener yıldırım - eski milletvekili (dyp-mhp)
...
--- spoiler ---
adana
adana 1 ismail koncuk
adana 2 mehmet metanet çulhaoğlu
adana 3 ali aydın
adana 4 nihal ağca
adana 5 recai mercimek
adana 6 sinem uludamar
adana 7 mehmet sertaç durak
adana 8 vedat sabancı
adana 9 eren özer
adana 10 hamza gültekin
adana 11 şule tüdeş
adana 12 ercan atalay
adana 13 ali kabaklı
adana 14 sibel çakmak
adana 15 ilker kılınç
adıyaman
adıyaman 1 mahmut bozkurt
adıyaman 2 abdurrahman erol özbay
adıyaman 3 zülfikar ışık
adıyaman 4 fatime zehra akbaş
adıyaman 5 mahmut cihan güvenç
afyonkarahisar
afyonkarahisar 1 gültekin uysal
afyonkarahisar 2 abdülkadir akcan
afyonkarahisar 3 okşan ulusoy efe
afyonkarahisar 4 selahattin mühsürler
afyonkarahisar 5 alper yağcı
afyonkarahisar 6 ömer eryeşil
ağrı
ağrı 1 bedri yavuz hatunoğlu
ağrı 2 adem kılıç
ağrı 3 mustafa yaşar
ağrı 4
amasya
amasya 1 ahmet fatih coşar
amasya 2 gökhan lafçı
amasya 3 medet eroğlu
ankara
ankara-1 1 koray aydın
ankara-1 2 halil ibrahim oral
ankara-1 3 mesut özarslan
ankara-1 4 ayşe sibel yanıkömeroğlu
ankara-1 5 mine baş
ankara-1 6 yetkin öztürk
ankara-1 7 kadriye ünler
ankara-1 8 fehmi kandemir
ankara-1 9 barış doğan
ankara-1 10 çağlar ay
ankara-1 11 ihsan koçak
ankara-1 12 kenan türüdü
ankara-1 13 hatice küçük
ankara-2 1 şenol bal
ankara-2 2 ersönmez yarbay
ankara-2 3 gökhan beker
ankara-2 4 faruk köylüoğlu
ankara-2 5 hasan seymen
ankara-2 6 hediye akdere
ankara-2 7 tuncay tekay
ankara-2 8 hüseyin özlük
ankara-2 9 baha cankut sarıtaş
ankara-2 10 çiğdem bingöl
ankara-2 11 barış çalışkan
ankara-3 1 durmuş yılmaz
ankara-3 2 ayhan altıntaş
ankara-3 3 reşat erdoğan
ankara-3 4 tamer kayaalp
ankara-3 5 ayşe sucu
ankara-3 6 ömer karakaş
ankara-3 7 hüseyin şimşek
ankara-3 8 umutcan günerkaya
ankara-3 9 ahmet can buğday
ankara-3 10 bülent gürsoy
ankara-3 11 ali ışıner hamşioğlu
ankara-3 12 beril gümüş
antalya
antalya 1 feridun bahşi
antalya 2 hasan subaşı
antalya 3 tuba varol çokal
antalya 4 fulya yasemin
antalya 5 kadri levent dim
antalya 6 musa ertuğan
antalya 7 bünyamin seçme
antalya 8 neşe toker
antalya 9 meryem aydoğan
antalya 10 cafer ünal
antalya 11 cahit kocabeyoğlu
antalya 12 birol üstem
antalya 13 önal çavuşoğlu
antalya 14 alper tunçer
antalya 15 yakup cem çınar
antalya 16 leyli kemal
artvin
artvin 1 filiz akyüz
artvin 2 kamil aksu
aydın
aydın 1 aydın adnan sezgin
aydın 2 berna sukas
aydın 3 halil ibrahim aktemur
aydın 4 şule tuntaş
aydın 5 fevzi köse
aydın 6 süleyman demirci
aydın 7 mustafa orhun çetin
aydın 8 semra yücel
balıkesir
balıkesir 1 ismail ok
balıkesir 2 kamil gültekin öztürk
balıkesir 3 nezahat salon
balıkesir 4 yaşar genç
balıkesir 5 begüm küçükoğlu
balıkesir 6 keriman kültür
balıkesir 7 özlem ural
balıkesir 8 erol aydemir
balıkesir 9 onur şenel
bilecik
bilecik 1 mesut tekin
bilecik 2 batuhan atalay
bingöl
bingöl 1 mehmet sait yazıcı
bingöl 2 abdurrahim ariç
bingöl 3 selahettin ekinci
bitlis
bitlis 1- ziya yoldaş
bitlis 2- hikmet tunalı
bitlis 3- yusuf deniz
bolu
bolu 1 mehmet aydın
bolu 2 irfan bayar
bolu 3 nimet ince
burdur
burdur 1 osman kurt
burdur 2 hüseyin erdem
burdur 3 hatice funda bülbül
bursa
bursa-1 1 ismail tatlıoğlu
bursa-1 2 sami bilge
bursa-1 3 yüksel selçuk türkoğlu
bursa-1 4 yüksel yılmaz
bursa-1 5 abdullah alagöz
bursa-1 6 sermin özensoy
bursa-1 7 üstün tunalıgil
bursa-1 8 özgür şimşek
bursa-1 9 ayhan tayfur
bursa-1 10 merve asa
bursa-2 1 ahmet kamil erozan
bursa-2 2 hasan toktaş
bursa-2 3 adnan islamoğulları
bursa-2 4 serpil arslantürk
bursa-2 5 ali ekber can
bursa-2 6 betül bayraktar orhan
bursa-2 7 ismail şenol
bursa-2 8 yavuz bülbül
bursa-2 9 fazlı seyis
bursa-2 10 özgehan koçer
çanakkale
çanakkale 1 rıdvan uz
çanakkale 2 ismet balkan
çanakkale 3 ikbal aytaç
çanakkale 4 mehmet tamer ergün
çankırı
çankırı 1 aydın ayanoğlu
çankırı 2 gamze atalay
çorum 1 fatih mehmet arslan
çorum 2 abdullah karaman
çorum 3 sefer yılmaz
çorum 4 sinem sarı
denizli
denizli 1 yasin öztürk
denizli 2 şule türkarslan
denizli 3 nafiz öz
denizli 4 temel başbuğ
denizli 5 mehmet ali uzakgider
denizli 6 zeynep sözeri
denizli 7 murat güngör
denizli 8 hüseyin köseoğlu
diyarbakır
diyarbakır 1 mehmet salim ensarioğlu
diyarbakır 2 ahmet yiğit
diyarbakır 3 handan kaçmaz
diyarbakır 4 cevdet demir
diyarbakır 5 nazım kaya
diyarbakır 6 ferhat altındağ
diyarbakır 7 doğan yontürk
diyarbakır 8 engin konakçı
diyarbakır 9 nihat arif tekin
diyarbakır 10 selma tanin
diyarbakır 11 abdülbaki çakmak
diyarbakır 12 abdülkadir çelebi
edirne
edirne 1 mehmet akalın
edirne 2 orhan çakırlar
edirne 3 dilek kırmızı
edirne 4 ismet ersöz
elazığ
elazığ 1 yavuz temizer
elazığ 2 abdülkerim eflatun
elazığ 3 ali yücel uygur
elazığ 4 mustafa kemal atikeler
elazığ 5 enis giray
erzincan
erzincan 1 ayşe şükran alptekin
erzincan 2 cenani dağhan çakmak
erzurum
erzurum 1 muhammet naci cinisli
erzurum 2 zekai kaya
erzurum 3 fatma canan uçar
erzurum 4 yılmaz ceyran
erzurum 5 alpaslan küni
erzurum 6 deniz sinici
eskişehir
eskişehir 1 arslan kabukçuoğlu
eskişehir 2 ömer ibrahim sayın
eskişehir 3 eren ekmen
eskişehir 4 ebru servi
eskişehir 5 emre demir
eskişehir 6 arif geçkalan
eskişehir 7 gökçe yatmaz
gaziantep
gaziantep 1 imam hüseyin filiz
gaziantep 2 mehmet can tuğsuz
gaziantep 3 celal yıldırım
gaziantep 4 mehmet ömer arpacıoğlu
gaziantep 5 ismet kılıç
gaziantep 6 ibrahim keskin
gaziantep 7 lina ocak
gaziantep 8 oğuz hocaoğlu
gaziantep 9 sanem kasapseçkin
gaziantep 10 izettin şahin
gaziantep 11 ilker bay
gaziantep 12 ceren soylu
gaziantep 13 ünver bülent gökseven
gaziantep 14 mehmet çelik
giresun
giresun 1 orhan erzurum
giresun 2 ünzile yüksel
giresun 3 ahsen türk
giresun 4 osman çalışkan
gümüşhane
gümüşhane 1 ali ateş
gümüşhane 2 necdet ilhan
hakkari
hakkari 1 dilek tanrıkulu
hakkari 2 yıldırım örnek
hakkari 3 ayşe tezel
hatay
hatay 1 bilal karaca
hatay 2 mehmet biçer
hatay 3 mehmet korman
hatay 4 mehmet ali yıldırım
hatay 5 hatice güzel
hatay 6 zeki toprak
hatay 7 ilker çalışkan
hatay 8 kevser eker
hatay 9 ertuğrul gazi dener
hatay 10 şahizar seber
hatay 11 ali kemal kömür
ısparta
ısparta 1 aylin cesur
ısparta 2 mustafa şimşek
ısparta 3 süleyman sami altınkaya
ısparta 4 şükrü levent başyiğit
mersin
mersin 1 behiç çelik
mersin 2 zeki hakan sıdalı
mersin 3 özer özel
mersin 4 ülkü sincar
mersin 5 volkan alkan
mersin 6 hasan doydu
mersin 7 osman yılmaz
mersin 8 ülkü cengiz
mersin 9 süleyman çetin
mersin 10 hüsniye ekingen
mersin 11 aydın rıfat kocabaş
mersin 12 mustafa kunt
mersin 13 asporça melis keser
istanbul
istanbul-1 1 hayrettin nuhoğlu
istanbul-1 2 ahmet çelik
istanbul-1 3 yavuz ağıralioğlu
istanbul-1 4 meral alemdar
istanbul-1 5 yücel coşkun
istanbul-1 6 onur aydın
istanbul-1 7 mustafa veysel güldoğan
istanbul-1 8 emine küçükali
istanbul-1 9 adil erkoç
istanbul-1 10 arif tevetoğlu
istanbul-1 11 dursun çolak
istanbul-1 12 sultan neslihan seven
istanbul-1 13 oğuz sarul
istanbul-1 14 mithat bora bulut
istanbul-1 15 nazlı aspay cebeci
istanbul-1 16 oktay erçakar
istanbul-1 17 şentürk demiral
istanbul-1 18 fuat onbaşılı
istanbul-1 19 kubilay peyik
istanbul-1 20 hilal tuncer
istanbul-1 21 ufuk ünal
istanbul-1 22 saygın özyıldırım
istanbul-1 23 mehmet ali özdemir
istanbul-1 24 sevgi şahin
istanbul-1 25 barış tavlaşoğlu
istanbul-1 26 tuba alaylı
istanbul-1 27 aysel kırali
istanbul-1 28 yelda gargun
istanbul-1 29 murat ağırel
istanbul-1 30 onur hanlıoğlu
istanbul-1 31 önder faruk parmak
istanbul-1 32 bülent aslan
istanbul-1 33 yüksel karaçam
istanbul-1 34 yüksel bat
istanbul-1 35 caner yılmaz
istanbul-2 1 ümit özdağ
istanbul-2 2 fatih mehmet şeker
istanbul-2 3 özcan pehlivanoğlu
istanbul-2 4 ilay aksoy
istanbul-2 5 coşkun yıldırım
istanbul-2 6 mehmet aslan
istanbul-2 7 binnur karadağlı
istanbul-2 8 ali dinçer çolak
istanbul-2 9 vedat yenerer
istanbul-2 10 abdullah ilker sungur
istanbul-2 11 nuri yılmaz
istanbul-2 12 cemile albaş
istanbul-2 13 rüstem fırat
istanbul-2 14 aycan güleçliler
istanbul-2 15 semih ilhan söylemezoğlu
istanbul-2 16 gökhan kargı
istanbul-2 17 ali aker
istanbul-2 18 ertan varol
istanbul-2 19 muammer demirci
istanbul-2 20 hüseyin öndeş
istanbul-2 21 yaşar kızılkum
istanbul-2 22 burçin gökçe
istanbul-2 23 ömer lütfü özenç
istanbul-2 24 fisun mehlika toca
istanbul-2 25 mustafa akay
istanbul-2 26 aydın egemen
istanbul-2 27 mustafa yazıcı
istanbul-2 28 uğur şefik bekdemir
istanbul-3 1 ahat andican
istanbul-3 2 ümit beyaz
istanbul-3 3 hayati arkaz
istanbul-3 4 meltem ünal erzen
istanbul-3 5 kemal niziplioğlu
istanbul-3 6 hüseyin ülger
istanbul-3 7 özdemir polat
istanbul-3 8 elmas grağos
istanbul-3 9 ayhan bölükbaşı
istanbul-3 10 iskender duriç
istanbul-3 11 merrin hasipoğlu
istanbul-3 12 celal karapınar
istanbul-3 13 suat sarı
istanbul-3 14 zeki bulgan
istanbul-3 15 osman erusta
istanbul-3 16 evrim tok
istanbul-3 17 meryem göktaş tanrıverdi
istanbul-3 18 mustafa bilgili
istanbul-3 19 mehmet pütün
istanbul-3 20 ruhiye ayla demir
istanbul-3 21 murat tolgar erdoğmuş
istanbul-3 22 zihniye gürkan
istanbul-3 23 ali haydar güven
istanbul-3 24 meliha apaydın
istanbul-3 25 sibel kaya
istanbul-3 26 tayfun silivri
istanbul-3 27 mehtap nazan göktaş
istanbul-3 28 nazmiye izgin
istanbul-3 29 kürşat özer
istanbul-3 30 yusuf yavuzcan
istanbul-3 31 murat kudret
istanbul-3 32 ardıl akıl
istanbul-3 33 sezer özsoy
istanbul-3 34 hakan aksu
istanbul-3 35 penbe bolat
izmir
izmir-1 1 dursun müsavat dervişoğlu
izmir-1 2 yıldırım ulupınar
izmir-1 3 mehmet tezkan
izmir-1 4 çiğdem özer
izmir-1 5 doğukan demirel
izmir-1 6 osman varol
izmir-1 7 bülent kırılmaz
izmir-1 8 serap özöktem
izmir-1 9 ülkü doğan
izmir-1 10 hüseyin hakan ışık
izmir-1 11 burcu bostancıoğlu
izmir-1 12 ibrahim dönertaş
izmir-1 13 kadir gürel
izmir-1 14 gizem albaş
izmir-2 1 aytun çıray
izmir-2 2 mustafa kerpişci
izmir-2 3 şengül hablemitoğlu
izmir-2 4 hüsmen kırkpınar
izmir-2 5 behice yıldız ünsal
izmir-2 6 metin dökmeciler
izmir-2 7 anıl selek
izmir-2 8 nadir gergin
izmir-2 9 ilker gül
izmir-2 10 salih atakan duran
izmir-2 11 hayrı köseoğlu
izmir-2 12 ülkü doğan
izmir-2 13 murat cem özdemir
izmir-2 14 pelin yetkin yazıcı
kars
kars 1 yüksel akbaba
kars 2 ahmet aküzüm
kars 3 hikmet şimşek
kastamonu
kastamonu 1 ilhan engin
kastamonu 2 seyfi sarıoğlu
kastamonu 3 mehmet murat aşcı
kayseri
kayseri 1 dursun ataş
kayseri 2 fatih eryılmaz
kayseri 3 hüseyin tekin
kayseri 4 berrin eyidemir
kayseri 5 metin soylu
kayseri 6 serap durmuş
kayseri 7 mesut uçan
kayseri 8 hasan aydın
kayseri 9 kamil karamete
kayseri 10 betül tosun
kırklareli
kırklareli 1 kürsad yamaner
kırklareli 2 sibel pişkin
kırklareli 3 mustafa köseoğlu
kırşehir
kırşehir 1 mustafa hakan ünser
kırşehir 2 asaf kayaoğlu
kocaeli
kocaeli 1 lütfü türkkan
kocaeli 2 ali türkşen
kocaeli 3 harun demirkaya
kocaeli 4 ruhittin sönmez
kocaeli 5 dijle akın
kocaeli 6 adil gülez
kocaeli 7 ahmet yeşil
kocaeli 8 fuat berna
kocaeli 9 ibrahim ömer toyran
kocaeli 10 renan kıran
kocaeli 11 ayşegül babacan
kocaeli 12 alper bircanoğlu
kocaeli 13 ayla ilgün
konya
konya 1 fahrettin yokuş
konya 2 orhan tulukçu
konya 3 sevil sargın
konya 4 mehmet ilker yiğit
konya 5 şakir berber
konya 6 süleyman şenol
konya 7 gökhan tozoğlu
konya 8 osman fedai
konya 9 mustafa rıdvan peker
konya 10 nazmi sırıt
konya 11 rana erarslan
konya 12 mehmet ali önal
konya 13 nazan kaya
konya 14 hulusi koçak
konya 15 faruk çöklü
kütahya
kütahya 1 nihat kula
kütahya 2 ibrahim emre karaa
kütahya 3 hüseyin çakır
kütahya 4 mehmet emin baş
kütahya 5 aynur sezer
malatya
malatya 1 ali bilici
malatya 2 hacı mehmet turfanda
malatya 3 şule gürsoy
malatya 4 sahra karahan erguvan
malatya 5 muhammet afşin arıkan
malatya 6 özgür bozkurt
manisa
manisa 1 tamer akkal
manisa 2 gökhan karaçoban
manisa 3 hasan eryılmaz
manisa 4 aslı öz
manisa 5 şahap yaralı
manisa 6 kadir cenk özatıcı
manisa 7 serkan serdar adıgüzel
manisa 8 ömer geriter
manisa 9 selcen şekercioğlu
manisa 10 ahmet kağan avcı
kahramanmaraş
kahramanmaraş 1 faruk atlı
kahramanmaraş 2 mustafa bastırmacı
kahramanmaraş 3 bülent meşe
kahramanmaraş 4 ayşe kıraç
kahramanmaraş 5 sadi günen
kahramanmaraş 6 müjgan özdarendeli
kahramanmaraş 7 ahmet çabukel
kahramanmaraş 8 irfan mert yıkan
mardin
mardin 1 hakan erdem
mardin 2 atlafun aydoğdu
mardin 3 aziz rodan sarohan
mardin 4 tuna ışıkhan
mardin 5 burhan ilhan
mardin 6 uğurhan aras
muğla
muğla 1 metin ergün
muğla 2 ertan küçükay
muğla 3 koray hayvacı
muğla 4 peyami cinaz
muğla 5 nesrin aştı
muğla 6 cahit karaöz
muğla 7 izel kuşkun
muş
muş 1 erkan kemaloğlu
muş 2 zihni sayan
muş 3 bahriye kılıç
muş 4 erkan çelikoğlu
nevşehir
nevşehir 1 musa ertaş
nevşehir 2 fatih mehmet şahin
nevşehir 3 hüseyin sevindik
niğde
niğde 1 vedat bayram
niğde 2 naim osman erem
niğde 3 döndü gökmen
ordu
ordu 1 yener yıldırım
ordu 2 günay karaağaç
ordu 3 ferhat çakıroğlu
ordu 4 mukadder korkmaz
ordu 5 şahin yılmaz
ordu 6 barış candan
rize
rize 1 hızır keskin
rize 2 kürşat hacısüleymanoğlu
rize 3 ayşegül özyanık
sakarya
sakarya 1 ümit dikbayır
sakarya 2 aydoğan arslan
sakarya 3 mehmet kır
sakarya 4 nurgül çakar
sakarya 5 ilker özbudak
sakarya 6 zeynep ulusinan
sakarya 7 asena aslan burak
samsun
samsun 1 bedri yaşar
samsun 2 ibrahim özyer (trafik kazasında hayatını kaybetti)
samsun 3 hüseyin acar
samsun 4 birsen öztürk
samsun 5 akın üner
samsun 6 önder fatih şenol
samsun 7 hakan kiper
samsun 8 ayşe ayan
samsun 9 furkan özdemir
siirt
siirt 1 emin tez
siirt 2
siirt 3
sinop
sinop 1 ceyhan demir
sinop 2 sezgin şimşek
sivas
sivas 1 ünal polat
sivas 2 ünal yılmaz
sivas 3 çağlayan dikmen
sivas 4 betül kılıçkaya
sivas 5 hüseyin gülhan
tekirdağ
tekirdağ 1 enez kaplan
tekirdağ 2 muhtar mahranlı
tekirdağ 3 hazım tamer dodurka
tekirdağ 4 belma kuvancı
tekirdağ 5 oğuzhan aydın
tekirdağ 6 tuncay kırmızıgül
tekirdağ 7 nurcan balcı erol
tokat
tokat 1 hüseyin erkan ikikat
tokat 2 fatih demirkol
tokat 3 irfan alpat
tokat 4 şule oruç
tokat 5 ali turan tokgöz
trabzon
trabzon 1 hüseyin örs
trabzon 2 hüseyin koloğlu
trabzon 3 tuğba bayraktar aydın
trabzon 4 tuna taşkın
trabzon 5 murat keleş
trabzon 6 neşe ay
tunceli
tunceli 1 düzgün demir
tunceli 2 almıla maraş
şanlıurfa
şanlıurfa 1 zuhal çiftkaya
şanlıurfa 2 hasan oğul
şanlıurfa 3 mehmet çadırcı
şanlıurfa 4 imam badıllı
şanlıurfa 5 mehmet fedai çakmaklı
şanlıurfa 6 abdullah tüysüz
şanlıurfa 7 mehmet ganim başar
şanlıurfa 8 veysel demir
şanlıurfa 9 memduh doğru
şanlıurfa 10 osman esad bucak
şanlıurfa 11 murat kaçak
şanlıurfa 12 ibrahim halil agırtaş
şanlıurfa 13 fuat aksoy
şanlıurfa 14 özgür gengeç yaşar
uşak
uşak 1 neşe yılmaz
uşak 2 ali kurt
uşak 3 özdemir koçyiğit
van
van 1 selim özgökçe
van 2 fuat göçer
van 3 tülay çivi
van 4 bayram tarık özeler
van 5 taner babacanoğlu
van 6 m.salih albayrak
van 7 fuat bakan
van 8 alpaslan deniz
yozgat
yozgat 1 seyit yücel
yozgat 2 derviş vural
yozgat 3 gökhan gençaslan
yozgat 4 akın uyar
zonguldak
zonguldak 1 aydın tümen
zonguldak 2 mehmet batu müftüoğlu
zonguldak 3 fehime çakır
zonguldak 4 hava çiçek
zonguldak 5 mustafa adil özkan
aksaray
aksaray 1 ayhan erel
aksaray 2 nuri koçaş
aksaray 3 rahim aydın
aksaray 4 fatma pınar izgü
bayburt
bayburt 1 süleyman burç
karaman
karaman 1 ismet ilmi hatipoğlu
karaman 2 atilla zorlu
karaman 3 merve uçar
kırıkkale
kırıkkale 1 bülent şükrü altınışık
kırıkkale 2 mustafa akyürek
kırıkkale 3 şevket özsoy
batman
batman 1 kısmet çelik
batman 2 hasan ölük
batman 3 tansu görkem
batman 4 beyhan özgener
batman 5
şırnak
şırnak 1 hasan tatar
şırnak 2 abdullah gülçe
şırnak 3 hacı özer
şırnak 4 ahmet nurçok
bartın
bartın 1 hamit erhan aldatmaz
bartın 2 fatma sinem özüoklu
ardahan
ardahan 1 levent pehlivan
ardahan 2 çelik demir
ığdır
ığdır 1 gündüz güneş
ığdır 2 ibrahim akkuş
yalova
yalova 1 ünlem üstel
yalova 2 elif akyol tosun
yalova 3 nur gemalmaz ayaz
karabük
karabük 1 dursun altıparmak
karabük 2 hakkı özdek
karabük 3 tenzile çelik
kilis
kilis 1 muhammet balcı
kilis 2 dilek akköz
osmaniye
osmaniye 1 mehmet temel
osmaniye 2 nihat çerçi
osmaniye 3 muhammet kaya
osmaniye 4 vahide öner
düzce
düzce 1 ercan katırcıoğlu
düzce 2 yunus özay er
düzce 3 reyhan ataseven
--- spoiler --- -
geçtiğimiz akşam rize ziraat çay bahçesinde çayımızı yudumlarken rize milletvekili adayı hızır keskin masamıza gelip selam vermişti. kendisinin eski bir asker ve avukat olduğunu öğrenmiştim. işte o an böyle bir listenin aslında ne kadar gerekli olduğunu düşünmüştüm. çok faydalı bir çalışma olmuş yazar arkadaşa teşekkürlerimle.
-
ümit özdağın ülkenin sayılı siyaset bilimi profesörlerinden biri olarak durmuş yılmaz 'ın ise bu güne kadar en başarılı merkez bankası `:o zamanlar merkez bankası başkanları parti binasında trenin peşinden koşmuyordu.` başkanı olarak yer aldığı liste.
-
kütahya 1.sıra (bkz: nihat kula) türkeş zamanı eski mhp il başkanı, yörükler federasyonu başkanı ve inşaat sektörü ileri gelenlerinden.
kütahya’da cok sevilen bir sima. -
samsun 2. sıra adayı ibrahim özyer hayatını kaybetti. yakınlarının başısağolsun.
eğer aday eklenirse listeyi son gün güncelleyemeyebilirim. samsunlu arkadaşlar seçimden önce listeyi kendileri kontrol ederlerse iyi olur.
ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.
hesabın var mı? giriş yap