şükela:  tümü | bugün
 • bir ümit özdağ açıklaması.

  tabi yersen. illa bir suçlu bulunacaktı. sırada erdoğan’a sıvanma var sanırım.

  (bkz: kaka chp, pis chp, çöplük chp)
 • chp ile ittifak kurmasa bugün meclis yerine park bahçelerde dolaşacak olanların iddiası.

  15 milletvekilini vermese seçime bile sokmayacaklardı.
 • sözlüğün akil adamının saçmalaması. on beş vekil gönderildi, bazı yerlerde oylar size kayarken chp harekete geçmedi, ittifak olmasa sıfır vekiliniz olacaktı, meral ananız koca ülkenin sadece yüzde yedisinden oy alabildi. hala goygoy yapıyor.
 • türkiyede iktidar olmanın son 16 yılda tek yolunun chp düşmanlığı olmak olduğunu kavramayan tiplerin eleştirdiği demeç.

  bu ülkenin çapı bu. kabul edin amk. akp den oy alabilmenin tek yolu chp düşmanlığı yapmak.
 • denediler, iyi parti ciddi manada sağı ve solu birleştirmeyi ve chp ile bile olsa ittifak yapmayı denedi. ama görüldü kardeşim olmuyor, ne chp'ye yarıyor ne de iyi parti'ye. bu kırk yaş üstü nesil komple silinmediği sürece chp karşıtlığından başka üretebileceğiniz politika yok.

  bildiğiniz ellili yılların demokrat parti geleneğidir bu. bu geleneği kırabilmek için iktidara gelene kadar ağzınızı açıp gözünüzü yumacak iktidara gelince ortamı yumuşatacaksınız.

  başka çaresi yok.
 • iyi parti’de sevdiğim saydığım 5 kişiden birisi olan kişinin halt yediği açıklamadır. chp olmasa meclise giremezdiniz, diyelim girdiniz ittifak olmasa %5 oy alamazdınız. aldığınız oyun yarısı chp’ye kızıp, nasıl olsa ittifaktayız cezalandıralım diye size oy veren seçmendir.

  edit: hakaret eden ak-iyiler, iyi ki bu partiye oy vermemişim, içimdeki keşkelere son verdiğiniz için teşekkür ederim. ak troller kadar yetenekli saldırgan ve nefret dolusunuz, o yüzden ak-iyisiniz.

  (bkz: #78797055)
 • verdiğim oyu geri çekmek gibi bir seçenek olsa keşke,her geçen gün pişman etmeye başladınız.
 • "soy kökünü beğenmiyor köçekler
  babasına akıl öğretiyor çocuklar
  yumurtadan burnu çıkan cücükler
  horoz sanıp kendini, cik cik ediyor"
  seyrani
 • kendi koptuğu mhp tabanından doğru dürüst oy alamamış parti açıklamasıdır.
 • öncelikle şunu söyleyeyim her türlü milliyetçi ideolojiden ve mhp kökenlilerden ve dolayısı ile iyi partiden haz etmem. ama objetif olacağım.

  dinlediğini anlamayan öküzleri ya da inanmak istedigine inanmak isteyenleri gösteren ifadedir.

  ümit özdağ , tekrar tekrar yanıtladı neyi kastettiğini. bu akp hükümeti, 16 yıl boyunca toplumu türk kürt solcu sagcı ve dindar diye ayrıştırdı. bu nedenle insanlarda chp bölücü ve düşman gibi lanse edildi akp tarafından. biz onlarla ittifak kurunca bu algısı manupüle edilen ve bilincsizce oy kullanan halkın içindeki milliyetçi ve muhafazakar kesim bize oy atmaktan vazgeçti diye düsünüyoruz dedi özetle adam
  yani chp'ye bok atmadı, akp'nin yıllarca halkı kamplastırmasından oluşan önyargılar yüzünden , bizim seçmenimiz bizim ortağımız olan chp'ye önyargılı davranmış olabilir dedi. özeti bu.
  yoksa chp olmasaydı biz ooooooooo cok oy alırdık herseyin sebebi chp demedi adam. nerenizle dinliyorsunuz acaba