şükela:  tümü | bugün
  • hocam, hepar'ın milletvekili aday listesinde antalya adayına tıkladığımda kumsalda güneş gözlüğü ile poz vermiş 20'li yaşlarda bir çocuğun facebook profili çıkıyordu linke tıkladığımda.

bakma gene bu hiç yoktan iyi, en azından vesikalık fotolar eklenmiş, takım elbiseler döpiyesler giyilmiş jksdkj

edit: başlık başa kaldı.
  • iyi parti'nin olası iktidarında liyakatı esas alacağını düşünürsek kadrolarının sağlamlığını gösteren listedir.
  • hakkında saçma sapan yorumlar yapılan listedir.

yahu bu ülke çomarlardan ne gördü ki elitistlere bok atıyorsunuz.
  • partinizin reklamını nasıl yapacağınızı şaşırdınız artık. sanki diğer partilerin tüm kadroları ilkokul mezunu.
  • 60 kişi var ve sadece 3 tanesi başörtülü.

bu milletin değerlerine çok ters. benim oyumu alamaz.

edit: oy kullanmaya yaşım tutmuyor.
  • eleştirilen kısmını anlamadığım listedir. ciddi olarak anlamadım. sanırım iyi parti halktan değil çünkü cahil ve eğitimsizler görev almamış denmek istiyor.
  • elit kişilerin seçilmesi gayet yerindedir. siyaset yapacak insanların para hırsı olmamalı. bu işi gerçekten yürekten yapabilmek için belirli bir yaşam standardının üzerinde olmak lazım.

dipnot : elit değilim.
  • birincisi "ekseri çoğunluk" yazmayacak kadar türkçe bilmek elitistlikse bence elitist olabilirler. ikincisi birkaçına bakınca hiç de öyle ekseriyetinin vakıf üniversitesi mezunu falan olmadıkları görülüyor. gazi hukuk, marmara hukuk, ankara hukuk mezunları falan var. vakıf üniversitesi mezunu bir tanesi de odtü'de doktora yapıyor. burada tartışılacak olan şey vakıf üniversitesi mezunluğundan ziyade türkiye siyasetindeki hukuk mezunu hegomonyasıdır.

not: saadet-partisi-spor
  • gözlerimin kirli sakal taşımayan sinekkaydı bir üye aradığı liste. 2-3 tanesine denk gelebildim zorlayınca. kravatsız olan-kazak giyen-paltoyla poz veren. peh.

kişiler özelinde incelemedim ama siyasetin ciddiyetinden uzak görünen listedir.

neyse başarılar.
  • pırıl pırıl gençler, yüzleri, gözleri umutla dolu. yolları açık olsun.