şükela:  tümü | bugün
  • stepne akşener'in stepneliğine isyan eden iyi parti genel başkan yardımcısı tuba çokal'ın gemiyi terk etmesi.
    açıklaması oldukça dikkat çekici.

çokal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
    "iyi parti stk'larla ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığı, gik üyeliği görevlerimden, kurucu ilçe başkanı olarak göreve başladığım iyi parti üyeliğimden istifa ediyorum. bir siyasi parti için, millete güven vermenin ve iktidar hedefine doğru ilerlemenin öncelikli yolu, dile getirdiği genel ilkelerin uygulamadaki uygunluğunun görünürlüğüdür. ben iyi parti'de bu görünürlüğün sağlanacağına, türkiye'de yitip giden değerlerin bu parti ile aşılacağına ve ülkemiz için daha iyi bir gelecek olacağına inanarak bu yola çıkmıştım. ancak bu süreçte gördüm ki kişisel hesaplar ve egolar bu ilkelerin önünde bir engel olarak duruyor ve en yetkili makamlar dahi bu ilkelerin önündeki engelleri yönetemiyor. ben iyi parti'nin bütün gönüllülerinin, emek verenlerinin değerli olduğuna inandım. eğer emekler kişisel hırs ve egolara ezdirilir, değersizleştirilmeye çalışılırsa ve bu durum siyasi bir partide alışkanlık haline geldiyse ne yazık ki ülkeye ümit olamaz."
  • kararı hayırlı olsun.

açıklaması ve istifa gerekçesi okunmaya değer.

tanım: iyi parti antalya milletvekili tuba vural çokal' ın parti içi tüm görevlerinden ve partisinden istifa etmesi.

edit: imla.
  • koray aydın 'la bu işi hala sürdürmeye çalışanları tekrar derin düşüncelere sevk etmiş haberdir. ne koray aydınmış arkadaş ya. partiyi inanılmaz bir rüzgardan alıp, paçavraya döndürme yolunda emin adımlarla ilerletiyor. her şehirde insanlar ya sessizce istifa ediyor, ya da partiden ihraç edilmeye çalışılıyor. sadece antalya'nın ya da adana'nın sorunu değil bu. tüm türkiye'de durum böyle. adamlar apar topar kararlar aldırıyorlar. eski memuriyetlerini kullanıyorlar, ya da kullandırtıyorlar.
  • istifasının koray aydın ile alakalı olmaması ayrı bir yana, istifa gerekçesini siyasi zekası ve olgunluğu yeterince gelişmiş olanların okuması durumunda hangi amaçla ve hangi sayikle olduğu besbelli olduğunu görecektir.

ayrıca aktrollere sesleniyorum. kast ettiğim şeyi anlamazsınız ama, yakında sizin milletvekilleriniz de il teşkilat yönetimlerine kızıp istifa ettim gerekçesiyle gelince tıs pıs olmayın.
  • siyasette kimsenin yeri doldurulamaz değildir gelir başkası.
  • istifasının bazılarının iddiasının aksine koray aydın'la mutlak ilişkili olduğunu düşünüyorum. zira koray aydın'ın partinin kongre sürecinde kendi parti teşkilatını ve yöneticilerini gerekli konumlara getirmek istediği artık herkes tarafından bilinen bir durum.

koray aydın muhtemelen bir sonraki seçimde meral akşener'in bir daha aday olmayacağını düşündüğünden kendi elini güçlendirmeye çalışıyor. lakin partide kendisi için çalışacak adam kalmadı haberi yok.
  • sadece siyasette degil, hem is dunyasinda, hem ozel hayatta hic kimse vazgecilmez degildir. bunun en buyuk kaniti akp'nin tekrarlanan istanbul secimlerinin evvelinde, tc. devletinin resmi tv kanali olan trt'de, osman öcalan'a mektup okutarak kürt halkindan acik acik akp lehine oy istemesine ragmen 806 bin oy farkiyla, akp'nin ceyrek yuzyillardir elindeki incisi, rant gozbebegi istanbul'da, akp'yi dilenci sumugu gibi duvara firlatmalari çok şık bir ornektir. altini ciziyorum; tum maddi manevi imkanlari elinde bulunduran akp.

binali yıldırım'ın arabasinda salya sumuk aglamasini kim unutturabilir? degil mi?

hayirli olsun kararidir. bence tam isabettir.
  • siyasette iyi parti içinde yer almış, ucundan kıyısından siyaset yapmış herkes bu istifanın arkasında koray aydın'ın olduğunu bilir. bilmiyorum diyenler ya salaktir ya da koray aydın'ın adamıdır. onun askerdir.