şükela:  tümü | bugün
  • iyi parti kurucu üyesi ve genel başkan danışmanı hakan ünser'in, bugün yaşanan el öpme rezaletinin üstüne yaptığı, laik türk milliyetçiliğini temsil eden tek siyasi yapı olan iyi parti'nin kuruluş ideolojisiyle birebir örtüşen bir açıklama:

"iyi parti'ye gönül veren türk milliyetçisi kardeşlerim;

bugün, partimiz adına utanç verici ve kabul edilemez bulduğum bir manzara yaşandı. partimiz listelerinden milletvekili seçilen bir şahıs, mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin elini öptü.

akp iktidarında olmayacak şeylere alıştık. yargı mensuplarının düğmesiz ceketlerinin iktidar önünde iliklendiğine şahit olduk. fakat bu son manzara hepsinden daha bayağı, pespaye ve sinir bozucu. ortadoğu'nun yaltaklanmacı, türk gurur ve şuuruna yakışmayan el etek öpücü tavrının, hasbelkader partimiz listesinden vekil olmuş biri tarafından gösterilmesine vicdanım razı değildir.

mhp genel başkanı, bize defalarca hakaret etmiş, olmadık iftiralar atmış, asla terbiyeye ve siyasi nezakete lüzum görmemişken, elinin öpülmesi için hiçbir bahane ileri sürülemez. onun tek adamlığına ve dayatmacı anlayışına karşı çıkarak başlamış bu demokrasi ve hürriyet mücadelesinin bir neferi, bahçeli'nin elini öpemez, oyunu aldığı iradeyi onun önünde eğilen bir başla temsil edemez.

partide varlık sebebimi, her türlü fedakarlığa hazır olduğunu ve en karanlık günde dahi safları terk edip gitmeyeceğini ispatlamış muhalif türk milliyetçilerini temsil etmek olarak görüyorum. bu nedenle, herhangi bir siyasi hesabı bahane ederek bu görüntüye sessiz kalmayı kendime yakıştıramazdım. partimize oy veren, destek veren, fedakarlığı ile meclise sokan bütün türk milliyetçilerine de, bu tavrın karşısına şiddetle çıkma çağrısı yapıyorum.

saygılarımla,

hakan ünser."

metin görseli:
  • mantıklı konuşmuştur kendileri. bu yerinde yapılan hareket olası kayıpları önleyecektir.
  • sanırim milletvekili sıralamalarini koray aydin ve ekibi hazirladi.koray aydin nasil gidip elini sıktiysa buda gitmis elini öpmüş,iyi parti mhpden 3-5 oy daha fazla kapıcam diye koray aydina teskilatlanmayi emanet etti.boyle bir manzaraya sasirmadim.umarim bu el open gibiler mhpye gecer.iyi partide gercek iyi partililer kalir.hatta ben meral hanim yerinde olsam bu kisiyi partiden attirir bagimsiz statüsüne sokarim.gitsin mhpye eklensin.
  • bizim cizgimiz belli. hakli buldugum aciklama. o herifi partide istemiyoruz. bu konuda aciklama bekliyoruz.
  • turkiye'nin yeni cexaplara yeni stepne mhp'lere ihtiyaci yok. el etek open biat kulturunden bi turlu kurtulamamis herifleri barindirmayin kardesim guzelim partide.

ne bizleri temsil eden baska bi parti ne de gidecek baska yerimiz kaldi, az akilli durun.

tanim: helal olsun dedigim ve altina imzami attigim aciklama.