şükela:  tümü | bugün
 • habertürk tv yayınında chp olarak seçime hazır olduklarını belirten özel, "chp olarak ilk kararımızın arkasındayız. devlet bahçeli'yi buna ne zorladı, bunu bulmak lazım." dedi.

  26 ağustos'ta seçimin gerçekleşmesi durumunda iyi parti'nin seçime giremeyeceğini öne süren özel, "seçim kanunu diyor ki, bir partinin seçime girebilmesi için en az 41 ilde örgütlenmiş olması lazım. daha sonra büyük kurultayını yapmış olması lazım. ve büyük kurultayından en az 6 ay geçmiş olması lazım. iyi parti, 6 ayı 1 eylül'de dolduruyor. seçimler 26 ağustos'ta gerçekleşirse iyi parti seçime katılamaz. devlet bahçeli 'biz iyi parti olmadan seçime girmek istiyoruz' diyor." ifadelerini kullandı.

  ümit özdağ konu üzerine: link
 • bunun iyi parti tarafından hesap edilmemiş olmasına ihtimal vermiyorum.
  akşener'in kendisi 15 temmuz 2018'de erken seçim var demişti.

  hesap edilmediyse de, bir yol daha var;

  (bkz: seçim ittifakı sistemi) (bkz: saadet partisi)

  edit: seçime katılabiliyor. #76095985
 • iyi parti kongresini 10 aralık 2017'de yapmıştır ve seçimlere girecektir. chp'nin iyi partiye kayacak oyları geri kazanmak için üreteceği bir argüman kalmamış gibi bu algıyla hareket etmesi mantıksız ve ahlaka aykırıdır. aynı zamanda bu iddia/yalan akp nin de mhp lileri kazanmaya calismak adina kullanmak için can atacağı bir argumandir.
 • chp iyi parti ve saadet ittifakı +diğer partiler
 • girebilir mi giremez mi bilmiyorum ama girmeli. anketlerde oyu malum. yangından mal kaçırır gibi erken seçim yapmak halkın iradesinin sandığa yansımasını önler. şimdi sen böyle bir potansiyeli, takvimi değiştirerek yok sayacaksın. bu parti de bütün planlamasını (kongrelerini) seçim takvimine göre yapmış olabilir. sandık ve demokrasi kelimelerini ağzından düşürmeyen akp, erken seçime taraf olacak mı göreceğiz.
 • aynı şekilde, yanlış yorumlamıyorsam eğer, seçim kanununda yapılan değişiklikle önü açılan seçim ittifakının da anayasanın 67. maddesinde belirtilen "seçim kanunlarında yapılan değişiklik, 1 yıl içinde yapılan seçimlerde uygulanmaz" hükmüne göre seçime girememesi gerekir.

  ekleme: @zanzibarli aubameyang yazar düzeltti beni sağolsun. yapılan değişikliğin anayasa değişikliği olmadığını gözden kaçırmışım.
 • şimdi erdoğan da çıkıp aynı iddiayı dillendirse ne güzel olur değil mi?

  türkiye'de gerçeği söyleyebilecek bir hakimin kalıp kalmadığını görmüş oluruz.

  hukuk tamamen guguk olmuş mu anlarız..
 • (bkz: #76179128)
 • (ara: 367)
  (ara: sabih)
  saadet partisi ile ittifak yapar, demokrat parti ile ittifak yapar girer ama bu şekilde girerse "inşallah yargıtay böyle bir hata yapar" ortalığı dağıtır. işte o zaman iktidarın vay haline