şükela:  tümü | bugün
 • henüz hiçbir seçime girmeden, siyasi herhangi bir başarı kazanmadan gerçekleşen değişim.

  burada bahsedilen "akp'lileşme" akp'ye geçme anlamında değil tabi ki. tavır takınma anlamında.

  "chp şöyle, chp böyle", "chp'liler de meral akşener'e oy vermeli" gibisinden konuşmalar oldukça fazla. hatta bunlar en yumuşak laflar. chp ile pkk'yı birlikte görenler bile var.

  chp'li 15 milletvekilinin iyi parti'ye geçmesini bile, teşekkür etmek yerine "yapacaklar tabi" şeklinde karşılayanlar var. daha ne diyeyim? adama demezler mi; chp pkk ile birlikteyse sen neden oradan milletvekili alıyorsun?

  tüm iyi parti seçmeni böyledir demiyorum ben ama çoğu böyle. iyi parti'ye bir düşmanlığım da yok. daha hiçbir seçime girmeden böyleyse, iktidar olurlarsa ne olur acaba?
 • 4 mayıs 2018 chp'nin muharrem ince'yi açıklaması ile devam eden değişim.

  ekleme: hem de henüz resmi olarak açıklanmamasına rağmen.
 • git gide dozu artan değişim.
 • meral akşener kim, kitlesi kim. düne kadar küfrettiğiniz adamlar. bugün malum şahısa karşılar diye, sevgi kelebeği yaptınız, en asil duyguların insanı yaptınız, temel yobazını bile tontiş dede yaptınız.
  şimdi niye ağlıyorsun?
 • amk trollüğün de bir adabi vardi amk. pespese kendi entrinin ilk ücünü girmek de neyin nesi amk.

  neyse hepiniz yalan olacaksiniz zaten, 24 haziran'i bekleyin..
 • iyi parti secmeni diye bir sey olmadigindan gecersiz olan onerme. iyi parti daha 1 yillik bir parti bile degil ve bu ilk secimi. ona oy verecek olanlar da 16 yildir baska partilerin secmeni. alternatif olarak bir kisim akp, mhp ve chp secmeni iyi parti'ye oy verecek.

  (bkz: #77886304)
 • iyi parti seçmeni diye bir kitle yok. mhp'nin meclise daha fazla milletvekili sokmak için kurulmuş paravan partisinden başka bir şey değil iyi parti. devlet bahçeli'ye küsmüş seçmenin oyunu alarak milliyetçilerin mecliste daha aktif olması için kurulmuş bir proje partidir. iyi parti=mhp kabullenin bunu artık. kafa yapısı, zihniyet tamamen aynı hatta yarın bir gün ikisi tekrar birleşirlerse şaşırmayın.