şükela:  tümü | bugün soru sor
  • enteresan bir sorunsal

adamlar sola dönse “bizim seçmene oynamayın, gidin sağcılardan oy alın” deniyor

adamlar sağa dönse “ha işte amına kodumun sağcıları, hepsi aynı” deniyor.
  • chp'nin ittifak sayesinde 11 yil aradan sonra nerelerden milletvekili cikardigi ortada. bu ittifaktan iyi parti sadece zarar gordu.

ama iyi partililer olarak biz faşistiz, serefsiziz, orospu evlatlariyiz.

secim bitti ama ittifak devam etsin. neden? kabine mi kurucaz?

he ittifaki bitirdiler, akp'ye yanlayacaklar.

cok acayipler ya.
  • chp'lilerin ütopik hayallerinin sonucudur. ne olsun istiyorsunuz amk ?

bu halkın çok büyük bir kısmı adınızdan bile nefret eder halde. haklı haksız aramıyorum ama nefret eder halde. bu durumda bile " verdiğiniz oy cehape'ye gidecek. vatan hayini misin ?" sorularına rağmen ittifak destekledik.

başınızda kılıçdaroğlu isimli sincap varken hem de. abdullah gül ismini çatı adayı olarak kabul eden kılıçdaroğlu hani ? chp'yi bu köhne, yobaz, gerçeklerden kopuk güruhtan kurtarmak lazım. pkk sevici vatan hainlerinden kurtarmak lazım. rant peşinde koşanlardan kurtarmak lazım.

onu da mı iyi parti, partililer yapsın ?
  • muharrem'e oy vermeyin, o solcu olduğu için ikinci turda kazanamaz; bana verin ben tülbentli bir sağcı olduğum için kazanabilirim demek sola dönmek mi benjamin? erdoğan kimi rakibi olarak görmek istemezse ona oy verin demek sola dönmek mi?
    millet ittifakının ilkelerinden biri sağcı ya da solcu olmak mıydı?
    yoksa diktatörlüğü mü önleyecektik?

sümsük kılıçdar küskün mhp'lileri meclise soktu işte (inanmazsanız açın iyi p. listelerine bakın) daha hala ne zırlıyorsunuz ben anlamadım ki? partiyi de üzerinize mi zimmetlesin?

(bkz: it the fuck is going on here)
  • straw man fallacy ürünü iddia. nedir bu straw man fallacy? birinin söylemediği bir şeyi söylemiş gibi yapıp o söylemediği şey üzerinden haksız olduğunu kanıtlamak.

chp'lilerin "bizim seçmenle oynamayın, sağcılara gidin" dediği yok, yahu biz zaten seçmeniz gelin oynayın :)

ne söyleniyor peki? tehdit etmeye kalkışmayın deniyor? siz chp'li seçmen oyu istiyorsanız gelip chp'li seçmeni memnun edecek vaatlerde bulunacaksınız. tayyip gelsin istemiyorsanız mecburen bize oy verececeksiniz demeyeceksiniz.

yani iddianın aksine, gelin oynayın ve tatmin edin.

ikincisi gidin sağcılardan oy alın kısmı. evet bu doğru, muharrem ince üstüne düşeni yaptı ve %30'u geçti, akşener balonu patlamamayıp iddiasına yakın bir oy alsaydı bu haftasonu 2.ci tur seçim olacaktı. hani akşener akp'den oy alacaktı? tıssss.

3.cü strawman da iyi parti'nin sağ dönmesi meselesi. yahu politika olarak sağ dönün, gidip tayyibe yaamanırsanız tabi ki sağcılara güven olmaz diyeceğiz gidin sağcılık yapın lan, akp'ye eklemlenmek ne hahahaha :)