şükela:  tümü | bugün
  • başlığın aslı "iyi partinin zorunlu gss saçmalığı duruken borçları silme vaadi" olacaktı, malum karakter sınırı.

evet milyonlarca insana kendi isteği dışında zorla gss borcu yazılırken, hatta bunların çoğu işsiz kişilerken, bu konuda tek kelam etmeyip, kendi isteğiyle bir şeyler alıp borca giren vatandaşlar için yardım vaadi tek kelimeyle seçim yalanından öteye gitmez.

ancak bu konuyu ağızlarına hiç almamalarından, dertlerinin vatandaşın borcu olmadığı belli oluyor. burada yanlış anlaşılma olmasın, sadece iyi parti için değil bu eleştiri. gss hakkında tek kelam etmeyen bütün partiler ve adaylar için geçerli. sadece vaadi veren iyi parti olduğu için başlık bu şekildedir.
  • (bkz: entry ve nick uyumu)

türkiye iyi olacak.
  • gss borcu olmayan kişi beyanıdır.
  • "borçları" cümlesinin içerisinde gss de vardır emin olun..
    adam gibi siyasetçidir meral reis
  • okuduğunu anlamaktan aciz kişilerin, veya daha kötüsü okumadan anlamadan aklınca cevap verdiğini sananların altına yazdığı başlık.

bak bakalım biz ne yazmışız, neyi eleştirmişiz de aklınca laf soktuğunu sanıyorsun?
    gerçekten mağdur olanları ağzına almayıp, lafını etmeyip, kendi keyfince borca giren adamın borcunu ödemeye yardım edeceğiz dersen, orada bir dur denir.

kim olursan hangi görüşte olursan ol. doğru doğrudur, yanlış yanlıştır. hangi açıdan, baktığın, kimin söylediği önemli değildir. en azından ben ona inanırım.
  • yasanın varlığını kabul etmek zannımca zaten insan haklarına aykırı.
    hadi isteğe bağlı olsa amenna. fakat iyi partinin eğer ki bu yasayı kabul edip de borçları sileceğiz diyor olması veya bu görüşte olması parti açısından umutsuz edici bir durum.
    oysa bu yasa tüm işsizleri ve geliri olmayan herkesi kapsıyor. zannetmeyin ki yarın işinizin garantisi olacağı.
    sistem hem sosyolojik, hem de kültürel olarak batık.
    oysa bir insan devletine düzenli olarak vergisini veriyorsa; bu onun emeklilik hakkı, sağlık hakkı, yol hakkı ve çocuklarının gelecek kaygısı olmaması içindir.
    daha doğrusu refah içindir.

şu hesapta bununla ilgili iyi parti genel başkanına tweet atılmıştır.
    sizlerin de takip ederek destek vermenizi yeğlerim.