şükela:  tümü | bugün
  • daha ortadaki cenazeyi kaldırmadan satışlar arka arkaya gelmeye başladı. maalesef özlerine dönüyorlar. kaçın.

1- önce mehmet aslan çıktı iyi parti'nin mecliste akp ile beraber yasa çıkartabileceğini söyledi. allah allah dedik. tecrübesizliğine verdik. partiyi bağlamaz dedik.

2- ancak sonra chp eski milletvekili aytun çıray çıktı ve büyük bir zevkle millet ittifakının bittiğini açıkladı. tam da yerel seçimler için işbirliğine çok ihtiyaç duyulan bir ortamda. çünkü ittifak yapılmayıp oylar iki parti arasında bölünürse akp'nin özellikle ege'de aradan çıkıp kazandığı belediyelere tanık olacağız. bu yüzden chp'nin ekmeğini yemiş bir milletvekili olarak ilk önce kendisinin bu ittifaka sahip çıkması gerekiyordu. bunun üzerine şüphelenmeye başladık.

3- daha sonra ümit özdağ çıktı ve chp'yle yapılan ittifak oylarımızı düşürdü dedi. fırsat bu fırsat diyerek şu anda sallantıda olan chp'ye bir tekme de kendisi attı. halbuki kendisine ambargo uygulanan dönemlerde ümit özdağ'a en çok sahip çıkan chp'nin halk tv'si olmuştu. insan sırf o günlerin hatrına bile çenesini tutardı. tespiti doğru olsa bile içine atardı. ve ümit özdağ'ın bu açıklamasından sonra artık bazı şeyler kafamızda net olarak oturmaya başladı.

4- ve en son bir tane iyi parti milletvekili çıktı ve bahçeli'nin elini öptü. seçim süreci boyunca saldırıya uğrayan, hastanelik olan, kanı akan iyi parti gönüllüleri bir anda neye uğradığını şaşırdı. milletvekillerinin bu hareketi yaralanmaktan daha çok koydu kendilerine. ve bu manzaradan sonra iyice emin olduk ki iyi parti aslında göründüğü gibi bir parti değilmiş. fena kandırılmışız. acaba meral akşener muharrem ince'nin aday olarak gösterilmesinin intikamını mı alıyor? yoksa partisine hakim değil ve olaylar kendisi dışında mı gelişiyor? iki durum da birbirinden kötü. ancak ben özlerine döndüklerini düşünüyorum. kendilerini seçime sokan atatürk'ün partisine vebalı muamelesi yapmaktan hiç gocunmayan, hiç rahatsız olmayan bir zihniyet bu. ve maalesef böyle bir partiyi kendi ellerimizle yarattık. meclise mücadele etmemiz gereken bir parti daha soktuk. en acı olanı da bu sanırım.
  • kandırıldık,allah affetsin
  • (bkz: şerefsizim benim aklıma gelmişti)
    ne çektiysek çakma milliyetçilerden, çakma vatanseverlerden çektik... bu kadar pervanelikle ülke yönetimine talip olmak da manidar..
  • çok afedersiniz ama verdiğim oyu sikeyim dediğim gelişmelerdir. cb’da inceye vermiştim. meclis’te bunlara.

pişmanım!
  • iyi partinin oylarını chp falan düşürmedi.

tam aksine böyle olacağını biliyorduk, ondan insanlar şüpheyle yaklaştı ve oyları düşük geldi. merkez sağ iyi parti'ye yönelmedi.

iyi parti mhp'nin muhalif kanadının + chp'den bir grup küskünün oylarını aldı.
  • sağcılarda sık görülen bir tür orospu çocukluğudur. gayet normal karşıladım, aksi durumda şaşırırdım.
  • bilen bilir sözlük yazarı birkaç arkadaşa da konuyla ilgili asla bir sağ partiye oy vermeyeceğimi söylemiştim.

bu ülkede sağ partiler, onlara oy verenler ve sağcı diye tabir edenler fırıldak gibi dönen adamlardır.

oysa sol öyle mi? sol soldur. solcu her daim solcudur. solcu adam sağ partiye oy vermez. güvenmez.

keşke buna ittifak demeyip de strateji ortaklık deselerdi. daha şık dururdu.

hiç sasirmadim.
  • doğru bir stratejidir. chp ile yanyana görünmeyip muhafazakar oylara talip olmasıdır. hep demiyor muyuz, chp tabanına oynamasınlar, muhafazakar tabanı hedef alsınlar diye..

adamlar bunu yapıyor benim gördüğüm kadarıyla, aksi taktirde nasıl ak partiden oy alacaklar?