şükela:  tümü | bugün
 • millet gerçekten bu kadar korkuyor mu iyi parti mitinglerine gitmekten ya da twitter da iyi parti ile ilgili bir şey paylaşmaktan. basit bir deney yapalım twitter'a iyi parti yazıp 15 dk bekleyelim iyi ya da kötü girilen girdi sayısı en fazla 30-40 arası (tabi bu önerme meral akşener'in miting konuşma saati dışında yapılmıştır). şu an bakarsak sadece iki evet yalnız iki paylaşım var. chp de bu oran 200-250 arası. mhp de bu oran 75-80 arası. akp de 150-200 arası. hdp sanırım şili, arjantin, peru ve brezilya'da çok güçlü, tam çözemedim*

  şimdi gelip buraya iyi parti yüzde 15 alır yazıyorsunuz. bence bu seçimin kaybedeni iyi parti olacak.

  edit: hdp'li arkadaşlar kızmasın venezuela'yı unutmuşum.
 • iyi parti’nin propaganda çalışmalarını güçlü bulmuyorum. meral akşener muharrem ince aday gösterilinceye kadar iddialıydı.
 • az kaldı son çırpınışlarız. bu sikindirik algı yaratma çabalarınız bitecek çok yakında. üzüldüğüm şu ki sizin gibi omurgasızlar hep güçlüden yana olacağı için yarın birgün bu kadar laf ettiklerinizin yanında olacaksınız.
 • ilk kez seçime giren bir partinin barajı geçecek miktarda oy alması normalde başarıdır. ama bana göre %10 civarı bir oy kesin olarak hayal kırıklığı olur. zira bu martinin ufku mhp gibi dar değil, toplumun daha geniş kesimlerine ulaşmayı hedefliyorlar. akp ve mhp'nin tamamına, chp'nin ise yarısına hitap eden bir parti. dolayısıyla en az %18 oy almalılar ki ileriye dair ümit versinler. hele de %20'yi geçerlerse rahatlıkla diyebiliriz ki, önümüzdeki döneme damga vuracak partidir.
 • mhp'den %8, chp'den %5 net oy almış bir parti iyi parti. ak partiden de hatırı sayılır oy almasını bekliyorum. chp ve mhp'nin güneydoğu oylarının toplamından daha fazla oyu alacak güneydoğu'dan.

  en çok milletvekili aday adayı ak partiden sonra iyi partiden başvurdu. bu da demek oluyor ki iyi partiye talep chp, mhp ve hdp'den daha fazla. 6 - 7 aylık bir parti için bunlar büyük başarılardır.

  ayrıca ben twitter kullanmıyorum ve iyi partiye oy atacağım. muharrem ince çıkmasaydı akşener'e kayan milyonlarca chp'li vardı. dar çevremdeki nabza göre iyi parti mhp'den fazla oy alır. mhp'nin eski oylarından da fazla alır.
 • bakınız
  ilk seçiminde genel başkanı cuntacı veyahut yurt dışı kaynaklı birilerinin emrine girmeden barajı geçmesi bile büyük başarıdır.
 • sn. muharrem ince taşları yerinden oynattı. hatta sn. ince ve sn. akşener partiyi beraber kursaymış, zannım odur ki neredeyse %50 potansiyelli yeni bir akparti versiyonu türetebilirlermiş.