şükela:  tümü | bugün
  • iyi partili vekilin bahçeli'nin elini öpmesi ile beni iyice meraka sürükleyen şeydir.

ekşicilerin seçimden önce öve öve bitiremediği iyi parti cumhur ittifakına yanlıyor. o kadar eliştirsem bile bunu yapacakları valla benim aklımın ucundan geçmezdi. hatta sırrı süreyya önder seçim ikinci tura kalırsa tayyip'i desteklerler açıklaması yaptığında. (bkz: sırrı s. önder'in meral akşener hakkındaki iddiası)
    sırrıyı eleştirip şu entryi yazmıştım.
  • (bkz: #78560991)
  • iyi parti kadroları neredeyse tamamen mhp'nin kadrolarıdır. mhp içinde milliyetçi-ülkücü kültürde yetişen adamlardır. milliyetçi-ülkücüler de ocu bucular gibi kaypak kaygan zemin adamı değil, dava adamıdır.

dava adamı olmak davası uğrunda ne gerekiyorsa onu yapmaktır. iyi parti, davası uğruna yeni bir parti düşünenlerin kurduğu bir oluşumdur. adı başka olsa da kafa aynı kafadır.

iyi parti'ye milliyetçi-ülkücü olduğu için de başka bir sebeple oy verenler kendi öngörüsüzlüklerine ve durum değerlendirmesi yapamayıp meseleleri çözemeyecek kadar vahim durumda olmalarına yansınlar.

böyle böyle meselelerdir.
  • mehmet aslan'ın akp, mhp oylarına muhtaç değil, biz varız açıklaması. ümit özdağ'ın, aldığımız oyun %7'si mhp tabanından ve chp ile ittifak bize zarar verdi açıklaması. koray aydın'ın devlet bahçeli ile tokalaşması bir başka iyi partilinin elini öpmesi. şimdi özellikle burada çokça olduğunu düşündüğüm, chp'li olduğu halde iyi partiye oy verenler ( ki bence chp'den iyi partiye giden oylar % 3 civarında) ne düşünüyor, merak etmekteyim.
  • akp'yi yeyip yeni akp olması gereken bir parti için ne bekleniyordu bilmiyorum ama hiçbir şey düşünmüyorum ben. ali türkşen vekil olamadı ona yanıyorum sadece. onun dışında cumhur'dan tırtıklanan oylar yeter.

asıl siz iyi parti'den ne bekliyordunuz? akp ve mhp'nin tabanına hitap edip onların yerine geçmesi gerekiyor bu partinin alooo? chp mini edition olması yanlış asıl. yerel seçimlere doğru düzgün hazırlansınlar da zamanla oylarını artırsınlar.
  • potansiyel canlı bombaları, atatürk'e ''kefere'' diyen, apo posteri altında yürüyüş yapan adamlara oy verenleri, ermeni soykırımı savunucu il başkanı olanları, dersimle hesaplaşacağız diye seçim bildirgesi yayınlayanları zerre ilgilendirmeyen olaydır.

hele hele iyi parti'ye %0.5 oy verip karşılığında tarihinde vekil çıkaramadığı yerlerden vekil çıkaran, hdp'ye baraj atlatanları hiç ilgilendirmeyen olaydır.

(bkz: önünüzden yiyin)
  • sezgin tanrıkulu'nu vekil seçtirmeyi içine sindiren atatürk'ü zerre anlamamış kampüs solcularının kafasını kurcalayan soru.
  • valla ben mutlu ve gururluyum. hayatimda ilk defa bi secimde boyle icime sine sine oy kullandim.

allah umit hoca ve meral anneden razi olsun.

(bkz: biz de sizdeniz)
  • 16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu sonrası kemal kılıçdaroğlu dahil muhalefetin tamamına yakını 16 nisan 2017 mühürsüz oy pusulalarının kabulü'ne tepkisiz kalıp, uyduruk, içeriği korkaklık dolu açıklamalarla ortadan kaybolur iken ümit özdağ tek başına ysk önünde mücadele ediyordu*

kendi adıma ya kemalist/ ulusalcı kitleleri özenle tasfiye eden y-chp'nin istanbul 2 bölge'de aday gösterdiği, ne olduğu belli olmayan sezgin tanrıkulu'na oy verip meclise sokacaktım ya da ümit özdağ'ı.

dipnot: ülke'de rejim değişti, karşı devrim hareketleri devam ediyor ve fakat rejimi korumak için çaba göstermesi gereken sözde chp aslında y-chp'nin başında ki guguk kuşu arkasına şakşakçılarını alıp "bugün çok mutluyum" diye utanmadan açıklama yapıyor. 24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi akşamında başta bülent tezcan olmak üzere yaptıkları saçma açıklamaları, sandıklara sahip çıkamadıkları gerçeğini, oy saymak için kurdukları sistemin nasıl çöktüğünü de unutacak değiliz*

dipnot 2: oy'um partisine değil ümit özdağ'ın kendisinedir.
  • en yakın mhp ilçe başkanlığına giderek ilçe başkanının elini öpmeyi.