şükela:  tümü | bugün
  • önnot: bir amına koduğumun yazarının özgürlük adı altında sıçtığı bir başlık ve sıçtığı bir entry'dir.

özellikle şu ekşi sözlükte her boku bilen yazarların yıllar sonra yaşayacağı gerçeklik.mhp'den veya kısmen akp'den bir farkı olmayacağını ya da en iyi ihtimalle ikinci bir chp olacağını göremeyecek kadar süper zekaya sahip ekşicilerin pişmanlıklarını görmek gayet de mümkündür.bu tipler çok hayalperest ve kandırılmaya pek müsait oldukları için yine pişman olacaklardır.

dört dörtlük bir partinin olmadığını ve günümüz şartlarında olamayacağını, bu yüzden de mevcut muhalefete destek vermekten başka bir çaremizin olmadığını anlamak umarım iyi parti'ye nasip olur.

en çok üzüleceğim nokta ise, ''teröre destek verdiler, chp'nin içini teröristlerle doldurdular'' diyebilen bu tipler kim bilir iyi parti için neler neler diyeceklerdir.orospu ettiğiniz partilerin değişkenliklerini sorgulamak yerine hep birlikte yanlışlarımızı düzeltmeye uğraşsak sorunlar büyük ölçüde çözülürdü.yani bir kere de sorun arkadaş; chp neden böyle, biz mi bu hale getirdik, hamurunda mı vardı yoksa iktidar mı oraya itti-itiyor diye.ama yok, biz ki eleştirmekten başka bir bok yapamayan insanlarız.(ben de dahil) başka bir şey beklenemez zaten bizden.

özetle; şayet iyi parti bir gün hepimizin desteklediği, chp'nin yerini alıp da iktidara alternatif bir parti olursa lütfen size ters gelen her eyleminde yan çizmeyin, tam destek verin.sonra o da aynı bokun laciverdi oluyor.
  • iyi partiye oy verenlerin yüzde doksanı türk milliyetçisi olduğu için olmayacak durum.
  • mhp'ye de verirken pisman olmadim. bu gozler kilicdaroglu'nun da, erdogan'in dabozkurt yaptigini gordu. sirf onu gormek yeter bana.

iyi partiye de verdigim, verdirdigim oylar da helal olsun.

" bir gun ulkede milliyetci gecinen politikacilar, yoneticiler, sanatcilar, aydinlar hicbir cikar kaygisina dusmeden, yigitce, korkusuzca türkçü soylemlerde, türkçü tavirlarla milletin karsisina cikarlarsa; o gun türkçülük buyuk bir utkuya yaklasir."

atsız

vatan ne türkiyedir türklere, ne türkistan
    vatan buyuk ve muebbet bir ulkedir: turan.

z. gökalp