• sevgililer günü ile patlama yapan kezban kelimesi. instagrama heştek valentines day diye yazdım okuyorum bizim kezbanları. yok sevgililer günü yazmıyorlar çünkü sevgililik bunu gerektirir, birbirimizi çok sevdiğimiz doğrudur of of of ahahah.
  • şımarık kişilerce, sosyal medyada abartılı sevgi gösterilerinden türetilmeye çalışılan bomboş rezil bir sözcük daha işte.

artık normal kelimeler yetmiyor cümle mühendislerine. illa ki abartılacak o sözcükler. "iyi ki varsın" yazsan halbuki ne kadar basit ve sade gelecek insanlara ama yok inadına göreceğiz bir abartı.
  • öyle kusunç bir hashtag ki, instagram hesabımı kapatasım geliyor. hele bayram mayram resimleri ile hiç çekilmiyor, bıktım.
  • "iyikilerim"

sosyal medya paylasiminda kullanilan son model ilan-i ask sozcugu. bir zamanlar facebook'ta her fotografin altina yazilan "burcucm ck gzl ckmssn" vardi. onun gibi itici ve ici bos klise laf.
  • çok güzel dizi adı olur bu. iyi kırmızı kim siyah şeklinde bitişik. yapımcıları ve senaristleri göreve davet ediyorum.
  • üzgünüm ama varoş turnusolu. smiley wasn't here
  • son zamanlarda vıcık vıcık aşk yaşayan çiftlerde kullanımını gördüğüm, mide bulantısı sebebi kelime.
  • türkçede bulunmayan bir kullanım. böyle olmayan şeylerin salakça üretilip kullanımasını gereksiz ve çok kalitesiz buluyorum.
    son yıllarda patlayan “influencer” takımı bunu çok yapıyor.
  • sonunda çözdüm bunu. iyi ki-m imiş. iyi ki (...yapmışı)m gibi.
  • az önce "babalar günü konsepti" paylaşımını gördüğüm muhafazakar bir bayan arkadaş tarafından yazılan ve gördüğümde midemi bulandıran söz.
hesabın var mı? giriş yap