şükela:  tümü | bugün
  • bir türlü aydınlatılamamış sorunsal.
  • iyiler ve kötüler diye bir şey yoktur. herkes kendince iyidir.
  • her zaman iyiler ya da kötüler kazanmaz. bazen, en çok isteyen kazanır.
  • ben hic iyilerin kazandığını görmedim, özellikle siyasi anlamda hep kötüler kazanıyor.
  • bazı zamanlarda ise kimse kazanmaz. ülkeye bakıyoruz, herkes kaybediyor şu anda. genel olarak, iyi ve kötü yoktur bence. herkes kendini haklı görür. gün sonunda, hayat bir süreçtir ve gerçek anlamda kazanmak da kaybetmek de söz konusu değildir. aslolan, bu süreç içinde bize yazık oluyor olduğudur.
  • iyiler ve kötülerin savaşı mı vardı?
  • her ikisi de değil, evlenmeyeler kazanıyor kardeşim. sabah kalkıyorsun mis gibi huzur kokuyor her yer. siz işe giderken yanınızda malak gibi yatan birisi olmuyor, akşam eve geldiğiniz zaman dırdır eden olmuyor, her an boşanma ve nafaka tehditleri ile karşılamıyorsunuz, istediğiniz saat eve gelip kimseye hesap vermiyorsunuz, cebinizde daha çok para kalıyor, avm’leri yaşam alanı bellemiyorsunuz, eşinizin sürekli ailenize laf söz etmesine şahit olmuyorsunuz...

bakın yazarken bile mutlu oldum ya. hayattan daha fazla zevk almak için evlenmeyin gençler. ruh hastası olmayın, hayatınızı karartmayın, bir bardak süt için evde inek beslemeyin yakmayın başınızı. her daim mutlu olun, daha az sinirlenin hayata hep pozitif bakın.

biraz beni örnek alın. bakın o kadar mutluyum ki, mutluluktan az önce tüm apartmana güllüoğlu’ndan tatlı söyledim. ne yapayım abi içimden geliyor.
  • yaptığı şeyde iyi olanlar kazanıyor.

- torpilin iyisini yapacaksın
    - çalacaksan iyi hırsız olacaksın
    - rüşvetin en iyisini vereceksin
    - yalan söylüyorsan iyi yalan söyleyeceksin

ne yaparsan yap, yaptığın şeyde iyi olursan kazanırsın.
  • anneannemin sözüyle cevap vereceğim sorunsaldır.
    çalışan kazanır.
    evet evet kendisi bulmuş yani bana öyle dedi.
  • iyiler kazanır, kötüler kazandığını sanır.