• altin kitaplar yayinevinden cikan baskisini onlarca defa okudugum kitap, ama neden iyilik melegi anlamak mumkun degil esas adi an old fashioned girl zira.
    louisa may alcott tan beklenebilecek ne varsa bu kitapta; iyi yetismis flort etmeyen, cocukken cocuk olan kizlar suslu sosyete kizlarina karsi hikayesini bizim halkimiz da pek sever, alcott da seviyormus demek ki.
    eski kafali kizimiz polly milton biraz jo march i animsatsa da daha uysal ve daha guzel.
    kitap bugun biraz tutucu gelebilir 14 yasindaki bir kızın flort etmeye bu kadar tu kaka bakması gibi cocukken polly i severdim sonra tutucu buldum, şimdi ise onaylıyorum, garip olan flörte kötü bakılması değil kız erkek dostluğuna kötü bakılması ve kızların yaramazlık hakkına tecavüz edilmesiydi bu da o dönemin iki yüzlü ahlak anlayışının sonucu olsa gerek. bu arada altın kitaplar yayınevi romanın sadece ilk bölümünü yayınlamıştır, 6 yıl sonrası için internete başvurdum ben el altında o vardı.
    bir sürü olay oluyor abuk sabuk, tom shaw züppeleşiyor, polly flört ediyor (ki bu bir mucize ama canı yanıyor), sonra iyi bitiyor, biz de seviniyoruz.
  • şu anda flash tv'de yayınlanan saykodelik tv filmi
  • louisa may alcott'in bir romani. ayrıca, (bkz: best friends kolyesi/1).
  • bu meleklerin mesaj yollayan modelleri de mevcutmuş.

(bkz: üzülmeyesin diye sen uyuyorken ben hallettim)
  • azrail [ölüm getirdiği için :]
  • olmayı isteyeceğim en son şey. çok sıkıcı değildir de nedir?
  • hayatlarını; vücutlarında anomali ile doğmuş ya da sonradan kötü hastalıklar kapmış olan yoksul 3. dünya ülkelerindeki insanları iyileştirmek için; hastane şeklinde ki bir gemi ile ülke ülke dolaşan "mercy ships" çalışanları...

bkz: mercy ships
  • cizgi filmlerde olurdu, obur melek hep bunu kicina catal batirirdi, iyilik ogutlerdi ama kimse dinlemezdi, sozunu dinlettiremezdi..
hesabın var mı? giriş yap