şükela:  tümü | bugün
  • örnek : bir yolcu oturur diğeri yanında ayaktadır oturan yolcu ineceği durağa gelince otobüsün içini süzer 10 koltuk ötedeki x kişiye buyrun oturun diye çağırıp koltuğu devreder ona sorsan iyilik yapmıştır hayır yanındakinin hakkına tecavüz etmiş bir şerefsizdir sen zaten ineceğin durağa gelmişsin babanın mirasınımı devrediyon o kadar düşünceliysen ineceğin durağa gelmeden yer verip ayakta gideceksin o zaman kendi hakkını vermiş olursun
  • cok uluslu sirketlerin sosyal sorumluluk projeleridir.
  • "canım belin açılmış kapat istersen", "eteğin katlanmış tatlım aşağı çek istersen", "gömleğinin üst düğmesi açılmış bebeğim ilikle istersen soğuk alma" diye yanındaki güzel kızın güzelliklerini sergilemesini engelleyen kıskanç çirkin kız davranışları mesela.
  • (bkz: hocam ödevleri toplamayacak mısınız)

hocaya unuttuğunu hatırlatma iyiliğini yapmak için sorulan bu soru, sınıfın geri kalanına yapılan bir adilik içerir.
  • mükemmel bir tespitin tanımlandığı başlık.

örneğim yok, bunu yazmaya geldim sadece.
  • "benim kürt arkadaşlarım da var"
  • sigara bırakmış kişiye sigara ikram etmek katmerli orrrospu çocukluğudur mesela.
  • ''canım ben senin için patronla konuşurum'' asıl amaç kendi sorunlarını patrona senin ağzındanmış gibi iletmektir, hem sorununu çözer hem de kendini hedef tahtasına koymaz ve sana minnet borcu takar.
  • ihtiyaç olmadığı halde tatlı dille ve araya hastanın anlayamayacağı teknik terimleri de karıştırarak ameliyata ikna eden doktorlar var.
    işini hakkıyla yapan doktorları tenzih ederek aldığınız paralar boğazınızda düğümlensin diyorum.

not: çok şükür böyle bi olay yaşamadık ama geçmişten günümüze türkiyede böyle olayların yaşandığı sır değil
  • âdetlerimiz.