şükela:  tümü | bugün
  • ben demiyorum osho diyor: “bütün hayır işleri gerçekte kendi suçunu temizleme çabasıdır.”

kedi sahiplendirdim, köpek besledim diye çarşaf çarşaf reklam yapan insanlara bundan böyle farklı bir gözle bakacağım. ayrıca belli konularda topluma, adalet sistemine veya devlete isyan eden "duyarlı" insanlara da artık farklı gözle bakacağım. hep senin yüzünden osho.
  • her bir günah gecesinin ardından, kedi köpek besleyerek vicdanımı rahatlatıyordum ben de. büyüksün oysho ay o başka şeydi (kikir)
    büyüksün osho.
  • iş adamlarının yaptığı yardım ve bağışların aslında "kendi vicdan vergileri" olduğu gerçeği ile doğru orantılı söz.
  • hic katilmiyorum. beni odulle cezalandirma adli kitapta okuduklarimi aklimda kalan sekliyle aktariyorum.

kan bagisi iyilik icin yapilir, bir insana hayat verme, can kurtarma amaciyla yapilir ve gonulludur. bir arastirma yapilmis ve kan bagisi yapanlara para odulu verilmis. gonulluluk yerine para odulu. para oduluyle kan bagisi yapanlarin oraninda ciddi bir dusus gorulmus. artis bekleniyormus halbuki. ama para odulu konulunca insanlarin elinden karsiliksiz iyilik yapma hakki elinden alinmis oldugundan dusus yasanmis.

iyilik icimizde var. bunun icin cocuklara bakmak yeterli.
  • (bkz: ahlak felsefesi)
    (bkz: karma)
    (bkz: mizan)

her insanın içinde iyiyle kötünün savaşı vardır. kişi hangisine destek olursa o kazanır. kazanan, kişinin sonunu belirler.
  • haklı bir önerme. misal ben, evlendim hata yaptım, sonrasında boşandım. ve şimdi kendimi hayvanlarla ilgili çalışmalara adadım. onların daha rahat yaşayabilmeleri, tedavi olabilmeleri adına gönüllü çalışma ve projeler yürütüyorum. işin ilginç yanı da ne biliyor musunuz gençler? bu zamana kadar hiçbir hayvan karşıma dikilip, senden evini, arabanı, bankadaki paranın hepsini istiyorum demedi.

ama kadınlar için böyle bir durum söz konusu değildir, istediğiniz kadar iyi olun, işler kötü gittiği zaman o kadının içinde “ senin donuna kadar alacağım” geçen dayatma ve tehditlerine maruz kalırsınız.

o yüzden çare, evlenmemek.

hepinize saygılar.