şükela:  tümü | bugün
  • tc kimlik no ile üye yapan bir site. güvenilir olup olmadıklarını test etmek için üye oldum ve deneme amaçlı gayet özgün, orjinal yazılar yükledim sistemlerine. plagiarism kontrolü için verdikleri linkten yüzde yüz özgündür denetiminden de geçtiler. tamamen o an yazdığım, gün içinde muhabbetini yaptığım konular üzerineydi. yani yabancı bir siteden alıntı, çeviri değil, kopyala yapıştır değil. ayrıca zaten türkçe son okuma yapan bir insanım. bana imla hatalarım olduğu, çeviri yaptığım ve özgün içerik kullanmadığım yönünde üç ayrı yalan yanlış uyarı verip üyeliğimi askıya almışlar, makalelerimi de göremiyorum. iletişime geçtiğimde editör adı altında türkçeyi doğru yazamayan biri ile muhatap oldum. kullanıcıları incelediğimde genelde para kazandığını söyleyenler bahis kumar siteleri, telefon haberleri, evde ek iş imkanı gibi özgün içerik olması çok zor olan, boş konularda yazanlardı.

    bana kısaca sırf şu makalelerim için yaptıkları yalan uyarılar hatta suçlamalar için bile güven vermediler. kimlik bilgilerini vermeden önce o yüzden dikkat etmenizi öneririm. insanlardan ne amaçla bilgileri isteniyor daha şeffaf olmalılar. yazışmaları kaydettim. herhangi bir yerde bilgilerimin kullanıldığını yakalarsam kendilerinden bileceğimi bildirerek aralarından ayrıldım.
  • kanzuk ve ekibinin r10 gibi sitelere girip müşteri kılığında parayla reklam yapanları bulup sözlükten uçurması gerekiyor
  • sitenin her yerinde imla hatası yapılmış. özellikle "oku öğren" bölümü felaket.

    bunları yazan kişilerle makaleleri kontrol eden kişiler aynı ise sorun büyük. değil ise sorun hala büyük.

    normal şartlarda makale yazacak kadar diline hakim bir insan makalesini bu kişilere kontrol ettirmez. çünkü o bilgiye sahip olmadıkları açıkça görünüyor. dolayısıyla, kontrol eden böyleyse yazanın vay haline diye düşünüp makalelerin kalitesi hakkında önyargıda bulunmak mümkün.
hesabın var mı? giriş yap