şükela:  tümü | bugün soru sor
 • açılışını kadınlara ithaf ederek 8 mart dünya kadınlar gününe erteleyen, "sanatın ve sanatçının ilk ve tek pazaryeri" mottosuna sahip dijital platformdur. denilene göre internet sitesi ve mobil aplikasyonlardan oluşmaktadır.

  iyi niyetli ve güzel bir girişime benziyor ancak; her yerinden şıp şıp düzensizlik, şıp şıp gayrı-profesyonellik akan bir sektörde bu sistemleri işler mi ondan emin değilimdir.

  gönül ister ki başarılı olsundur. hayırlı olsundur...

  merak edenler buradan buyursundur: www.iyisahne.com
 • beyoğlu kumbaracı yokuşu'nda çok güzel bir ofis tutmuşlar. adları olduğu gibi niyetleri de iyi insanların sahnesi. sanata ve sanatçıya olan erişimi geleneksel mecradan internete aktarmayı hedefliyor.

  duydum ki istiklal caddesi'ne taşımışlar ofisi. işleri iyi galiba.
 • sanatseverlerin kısa, hızlı ve güvenli bir şekilde sanatçılara ulaşmasını sağlayacak olan site. sanatçılar bu sitede profil oluşturarak, potansiyel müşterilerine ulaşabilecek. güzel ve farklı bir proje olarak gördüğüm, en içten dileklerimle başarılı olmasını dilediğim oluşum.
 • önce müziği kasetten dinliyorduk. çok önceden de plak vardı ya neyse. sonra cd, dvd çıktı. korsancılık aldı yürüdü başını. internet denilen nane geldi. youtube derdimize derman oldu. arada ona da erişime engel olduk. birçok tematik internet radyosu çıktı. dinleyip kederlendik. nereye geleceğim? 'sanat halk içindir.' anlayışının içini dolduran ve bunu ucuza yapan bu dijital alem, artık dayımızın tanıdığı gitariste ya da kuzenin çok yetenekli viyolacı arkadaşına bizi mecbur bırakmayacak. airbnb'nin evsahipleri için yaptığını, bu iyi insanlar sanatçılar için yapmışlar. ilk sanat hizmet alımımı 'arp' sanatçısı için yapmayı düşünüyorum. düşünsene evine arp sanatçısı çağırıyorsun, hatuna sürpriz yapacaksın. çıldırırsın!
 • sadece müzikle sınırlı kalmayacağını öğrendiğim e-ticaret girişiminin adı. doğum fotoğrafçısı, palyaço, sihirbaz, meddah gibi normalde arasan günlerini alacak insanları tek bir web adresinde bir araya getireceklermiş.
 • tüsak (türkiye sanat kurulu) yasa tasarısından hayatlarının golünü yiyen performans sanatçılarının imdadına yetişen site. günümüz dünyası malum kapitalist ekonomiye dayalı. sanatçı da var olmak zorunda. dolayısıyla bu ülkenin ve sayıları yüz bini bulduğu tahmin edilen performans sanatçılarının bu tarz hareketlenmeye ve kurumsallığa ihtiyacı vardı. iyi ki geldiniz diyerek adlarına selam edelim. yoksa sanat diye bir şey kalmayacaktı bu ülkede.

  bir de şu şahane videoya bakın derim: iyisahne klip
 • eskiden kapısından geçtiğimiz restorana otururduk, şimdi bin çeşit uygulamayla hangisinin iyi/kötü olduğunu görüyoruz. hem daha adil hem de daha şeffaf. aynı şeyi otellerde, etkinliklerde her yerde yapıyoruz. e bu site sayesinde zamanla sanatçıları da, bize sunulanlardan değil, kendi fikrimizle seçebileceğiz. bence süper.

  şu video denk gelmişti,
  https://www.facebook.com/…914120155414/?pnref=story
 • gereğinden az ilgi gördüğünü düşündüğüm bir oluşum iyisahne.com; ki daha düne kadar ben de haberdar değildim.
  kolektif house'da, ceo'su olan sinan zabunoğlu'nun uzun ve etkileyici konuşması sayesinde az çok fikir sahibi oldum.
  enteresan, cesurca ve bir o kadar da zahmetli bir işe girişilmiş kurulma aşamasında benim anladığım.

  işleyiş açısından tipik bir marketplace örneği esasen, fakat fikir şahane. yıllardır sanat profesyonellerinin çektiği çileye büyük ölçüde son verebilecek bir potansiyele sahip.
  etrafta işini yapıp parasını alamayan, zamanını şehrin ta öbür ucuna gitmek için harcayıp, gittiği yerde muhattap bulamayan vs. bi dünya insan tanıyorum.
  bu insanların baştacı olabilir bu site.

  cesurca bir oluşum dememden kasıt da, ülkenin hali ortadayken, sürekli bir kaos ortamı hakimken böyle bir girişimde bulunmak deli cesareti bile olabilir :)

  ceo'ları da ilginç bir adam. 70-80 kişilik bir gruba kısa bir stand-up gösterisi yaptı desem yanlış olmaz.
  sempatik, mütevazı, yer yer gereğinden uzun cümlelerle merak uyandıran bir adam. toplamda 3'ü başrol oyuncusu olmak üzere 15 kişinin kurduğu bir oluşum.
  aralarında sanatçılar da varmış. 200 küsür üyeye sahipler an itibariyle.
  hedefleri 1 sene içerisinde 1000 civarı yapmakmış bu kullanıcı sayısını.

  90000 civarında sanat üzerinden geçimini sağlayan insan var memlekette söylediklerine göre. bunların 5'te birine ulaşabilseler, sanat piyasası bu site üzerinden dönmeye başlar.
  sanırım zabunoğlu'nun konuşmasında bahsettiği "sanatı iyisahne'den önce ve sonra olarak ikiye bölmek" de bunun farklı bir ifadesi.

  uzun süre müzisyenlik yaptığım ve etrafımda sanattan para kazanan arkadaşlarımı görüp neler yaşadıklarını bildiğim için söylüyorum,
  galiba uzun süre sonra bu kitle için birileri iyi birşeyler yaptı.
  bu sebeple fikrin çok iyi olduğunu düşünüyorum. sanatçı tayfanın haberdar olmasından sonra büyümemeleri için bir sebep de yok bana göre.
  mobil uygulamaları da yakında piyasaya sürülecekmiş bu arada. ne zaman olduğunu tam olarak söylemediler ama bekliyoruz cümleten.
 • webrazzi submit 'te çok güzel bir sunum gerçekleştirmiş gelecek vadeden bir start-up.
 • arkadaşımın düğünde kullandığı ve memnun kaldığı oluşum, organizasyon şirketi kazığından kurtulduk. ilgili insanlar çalışıyor ve gereğinden az biliniyor...