• akpli çevrelerce oluşturulan algı.

bu ülkede iyi, güzel ne varsa ak'tan biliyorlar ve yazılı-görsel medya aracılığıyla öyle bilmemizi sağlıyorlar. kötü ve çirkin ne varsa da allah'tan bilmemizi istiyorlar.

işçiler öldü "bu işin fıtratında var"
    şehitler "askerlik yan gelip yatma yeri değil"
    madenciler katledildi "güzel öldüler"

nasıl olduysa 13 yıl boyunca tek itiraflarını ise cemaat-akp savaşı sonrası "kandırıldık, çok safmışız" diyerek yaptılar ki o itirafın altında da yine mazlum edebiyatı var.

en merak ettiğim ise öbür tarafta ne olacağı? allah'ı da kandırabilecekmisiniz bakalım!
  • sonumuz boktan...
  • marifetine dikecek tüy aramanın alışıldık teranesi.
    fatih altaylı da köşesinde bundan bahsetmiş;

"iyiyse hükümet, kötü ise vatandaş

bilim bir kez daha dikkate alınmadı ve tam da dün yazdığımız gibi oldu: kısmi kapanma.

bilim kurulu ve işi bilen herkes tam kapanmadan yanaydı.

önce “kısmi kapanma” açıklandı ardından genelge geldi ve birkaç kişi hariç herkesin dışarı çıkma izni olduğu görüldü.

yine de hiç yoktan iyidir.

tabii 65 yaş üzerine ve 18 yaş altına zulüm de sürüyor, salgının faturası bir yılı aşkın zamandır bu yaş gruplarına çıkarılıyor.

tam kapanmaya gidilmemesinin en önemli nedeninin ülkenin ekonomik durumu olduğunun herkes farkında.

kısa çalışma ödeneğini bile kesmek zorunda kalan bir kamu idaresi, tam kapanmanın maliyetini taşıyamazdı.

ne de olsa kanal istanbul’a para lazım.

ama hiç değilse bu kapanma ile kaderine terk edilen esnafa ve iş dünyasına bazı kolaylıklar tanınmalıydı.

en azından vergi ve kredi tahsilatları ve daha önemlisi icra işlemleri kapalı oldukları dönemde durdurulmalıydı.

bu önlemlerle vaka sayısı mutlaka gerileyecektir ama bilinizi ki, hedef olarak gösterilen 2020 mayıs’ındaki vaka sayılarına ineceğimiz, arzu edilen hızda bir gerileme yaşanmaz.

çünkü o günkü kapanma ile bugünkü kapanma arasında büyük fark var.

geçen 21 mayıs’ta avm’lerin açılması corona mücadelesinde hatalar zincirinin başlangıcı oldu.

ve hatalar birbirini kovaladı.

sonunda gelinen durum dünya şampiyonluğu.

ve fatura yine 84 milyona kesildi.

sayın bakan koca’ya bir kez daha söylemek istiyorum.

sayın bakan başkalarını bilmem.

ama ben ve benim gibi kalabalık bir kitle bu işte hiç ama hiç suçlu değiliz.

1 yıldır en sevdiklerimin cenazelerine dahi katılmadım.

düğün nişan yapmadım, düğüne nişana gitmedim.

maskesiz sokağa adım atmadım.

millete maske mesafe önerip kendim lebalep parti kongreleri düzenlemedim, düzenlemekle övünmedim.

yaptığınız ya da engellemediğiniz yanlışlar konusunda hep uyardım.

o yüzden ben ve benim gibi pek çok kişi bu işte hiç ama hiç suçlu değiliz.

kusura bakmayın.

iyi olursa sizden kötü olursa hepimizden değil."
hesabın var mı? giriş yap