şükela:  tümü | bugün
 • taksitli ve tek çekim özelliklerini web sitemde beğenerek kullandığım payment gateway. woocommerce ile beraber kullanıyorum, komisyon oranları uygun, payu gibi yok, dolayısıyla başlangıç maliyeti olarak uygun bir sistem. zaten payu 'dan woocommerce konusunda destek almanız mümkün değil, sorarsanız bizim official bir eklentimiz yok, geliştirici ile kontakt kurmalısınız diyorlar ve woocommerce linki veriyorlar, oradan eklenti sahibine ulaşmak bin dereden su getirmek demek.

  kısacası basit, iletişimi kolay, ödeme alabileceğiniz bir şirket arıyorsanız ben bir kullanıcı olarak tavsiye ederim...
 • 50 tl'yi aşan ödeme haketmişseniz, yani haftalık 50 tl fazlası ciro yapmışsanız websitenizde, sizden 50 tl nin aktarımı için 3 tl isteyen dandik bir sisteme sahiptir.

  ülkemizde eticaret hacmine bakıyoruz, adamların kafa yapısına bakıyoruz.

  yuh.

  payu paypal harici alternatif ödeme sistemi bilen varsa yeşillendirirse memnun olurum ayrıca...
 • ödeme sistemleri konusunda servis ve hizmetler sunmaya çalışan firmadır.

  özel yazılım entegrasyonu için gerçekten inanılmaz bir dökümanları var. adeta r10'da kral oyun botu nasıl yapılır diye anlatan liseli genç gibi döküman hazırlamışlar. şöyle de süper bir sloganı var: "kopyala ve yapıştır entegrasyonu ödemeleri süper kolaylaştırır" dayı biz ödemeyi entegre edecektik? hata kodları, kod açıklamaları, api'ye gönderilen parametrelerin hangileri gerekli, hangileri opsiyonel bir bilsek? parametrelerin alabileceği değerleri söylemiyorum bile, hadi onları biz tahmin ederiz.

  yine de yılmadan devam ettik, ödeme sayfasını bi görelim dedik. ödeme formunda taksit seçeneklerine basınca şöyle bir modal geliyor. aklım almadı gerçekten. milyonlarca tl yatırım alıyorsun, taksit tablosunda banka logolarını aspect ratio bozarak yayınlıyorsun ve senin ana işin ödeme sistemleri geliştirmek?

  üye girişi yaptıktan sonra ana sayfaya döndüğünüzde headerda hala üye ol, giriş gibi linkleri de görebiliyorsunuz.

  sadece 1 günlük incelemeyle yukarıda yazdığım ve unuttuğum irili ufaklı bir sürü kötü tecrübe edindik. haliyle, insan düşünüyor ve diyor ki acaba entegrasyonu tamamlasak çalışmaya başladığımızda nasıl fantastik sorunlarla karşılaşabiliriz?

  ödeme gibi son derece kritik bir alanda servis veren firmanın bu kadar basit hatalar yapma lüksü yok.
 • internet sitesine girmeye çalıştığımızda bir hata oluştu diyerek bizi içeri almayan firma.

  ekran görüntüsü
 • stripe gibi modal window açıp açmadığını merak ettiğim ödeme hizmeti. galiba taksit maksit göstermek için bir modal açıyormuş ama bana bütün ödemeyi modal window içinden yapanı lazım. böyle mi bu arkadaş?
 • tnnet ile bir ortaklığa girmiş ödeme sistemi firması. yeni projenin adı poskur

  iyzico iyidir hoşdur da boştur. payu, paymec, ipara gibi aylık bir bedel almıyor ama haftalık 50 tl gibi bir ciroyu size aktarırken 3 tl alıyor. dahası ücret arttıkça artıyor. bu resmen amatörlük.
 • api'ları sanırım bugüne kadar türkiye'de kullandığım en temiz ve modern api. rest api ile herhangi bir http client kullanarak bağlanabilirsiniz. ayrıca verdikleri kütüphaneler de çok iyi. örneğin php kütüphanesinde type hintinglerden tutun da idenin algılaması için docblocklara kadar tanımlanmış, bu yüzden kendilerini tebrik ederim.

  ayrıca destek ekibi de oldukça hızlı geri dönüş yapıyor. bir şirket için pazar yeri çözümü olarak kullandım ve entegre ettim, sanırım yaptığım en eğlenceli ödeme altyapısı entegrasyonuydu.
 • berbat demek istemiyorum ama kötü bir apı var bu iyzicoda. dökümantasyonu da zayıf ne yazık ki. türkiye şartlarına göre bakmak mantıklı gelmiyor, global düzeyde bakarsanız hiç iç açıcı bir durumları yok.

  zamanla toparlarlar heralde diye düşünüyorum.

  ha bir de saçma sapan fix işleri ile bir anda sizi de patlatabilirler, o yüzden her türlü hataya açık olun oradan gelebilecek.
 • kimisi çok beğeniyor kimisi lanet ediyor hanginiz yalan söylüyorsunuz lan?

hesabın var mı? giriş yap