• --- spoiler ---

  belki de ağlamayacak kadar üzgünüm
  --- spoiler---
  (bkz: the men from earth)
 • #46448522 solaris

  ben sana değil resmine aşık oldum. sevmek zaman

  bir yolu bilmekle o yolda yürümek farklı şeylerdir. the matrix

  eğer öldüğünde hala yaşamayı istiyor vaziyetteysen yeterince ölmemişsin demektir. beş şehir

  olmuş olanla yada olacak olanla çok fazla ilgilisin. kung fu panda

  önemli olan ölüm değildir, o anda ne yaptığındır. renee sen ölüm anında ne yapıyordun? sevmeye hazırdın. le herisson
 • sorarlardı polis mi olmak istersin yoksa azılı bir suçlu mu?
  ben de onlara şöyle dedim: kafana dolu bir silah dayandığında farkı ne?
 • "bu, dünyaya örnektür. bu ruhun ışığıdur. bu da, ete kemiğe bürünmüşlüğün, ademin vücudunun halidir. bu ruh ışığu artlarından aydunlattıkça, cisimler ve vücutlar bu dünyada görünür olurlar. ışık sönünce vücut kaybolur gider, geriye bomboş bir dünya kalır.''

  (bkz: şeyh küşteri)
  (bkz: hacivat karagöz neden öldürüldü)

  https://www.youtube.com/watch?v=njdxm80pmkg
 • - ardına bakma mecnun.
  -- kader almaya mı geldi beni benden?
  - bunu bir daha sorma mecnun.
  -- neden at mı var arkamda?
 • "ne dilediğine dikkat et. ona sahip olacağın için değil, ona sahip olduğun zaman artık onu istemeyeceğin için."
 • "peki bu hayatı sonrakinden ayırmak neden, biri diğerinden doğruyken.."

  kont drakula - başlangıç
 • "hala bir sözcüğüne, bir bakışına, bir hareketine ihtiyacım var. ama sonra ansızın kendi hareketlerimde seninkileri hissediyor, sözcüklerimde sözcüklerini duyuyorum. giden herkes sende kendinden bir parça bırakır. belleğin sırrı bu mu? eğer öyleyse kendimi daha güvende hissediyorum; çünkü asla yalnız kalmayacağımı biliyorum."

  (bkz: karşı pencere)
 • "sana sanat hakkında birşey sorsam, bana her kitaptan özetler verebilirsin. örneğin, michelangelo hakkında çok şey biliyorsundur; çalışmaları, siyasî görüşleri, yaşam felsefesi gibi her ayrıntıyı değil mi? ama onun sanat yeteneğini gösterdiği tarihî sistina kilisesindeki o kokuyu bana târif edemezsin. çünkü orada durup o güzel tavana hiç bakmadın, görmedin... sana kadınları sorsam, bana tercihlerini sıralayabilirsin. belki birkaçıyla birlikte oldun. ama bana sevdiğin bir kadının yanında uyanmanın gerçek bir mutluluk olduğundan söz edemezsin... sana sevgiyi sorsam, şiirle karşılık verirsin. ama bir kadının gözlerine içtenlikle bakmamışsındır... ölünceye kadar sevmek nedir? bilemezsin... sen herşeyi yaşarsın, hatta kanseri bile, ama iki ay boyunca hastanede sevdiğin kadının yanında olup, onun elini tutmak nedir? bilemezsin... gerçek kayıp nedir? bilemezsin... çünkü hiçbir şeyi kendinden daha fazla sevmedin... belki sana savaşı sorsam, bana shakespeare'nin sonelerinden biriyle karşılık verirsin. ama sen bir savaş yaşamadın, en iyi arkadaşını kollarında kaybetmedin. son nefesini verirken onu seyretmedin... şunu unutma; dünyada ki herşeyi bilebilirsin. ama bunları yaşamadan asla öğrenemezsin."

  can dostum
hesabın var mı? giriş yap