şükela:  tümü | bugün
11520 entry daha
  • "biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız. hepimiz heba oluyoruz! bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş. reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz. nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz. bizler tarihin ortanca çocuklarıyız . bir amacımız yok; ne büyük savaş ne de büyük bir buhran yaşadık. bizim savaşımız ruhani savaş ve bunalımımız kendi hayatlarımız.

insanlar hayatlarının kurtulmasını istemiyorlar. hiç kimse sorunlarının çözülmesini istemiyor. dramlarının, önemsiz meselelerinin, hikayelerinin çözümlenmesini, pisliklerinin temizlenmesini istemiyorlar. çünkü geriye ne kalacağını biliyorlar: büyük ve korkunç bir bilinmeyen..."

chuck palahniuk
  • "...alnımda bir dikkat kırılabilir işareti yapışık olarak ortalıkta dolaşmak istiyorum.
    bazen insanlara, kuralsız bir dünyada, yasaları olmayan bir hayat yaşasam da, bunun ertesi sabah üzülmeyeceğim anlamına gelmediğini anlatmanın bir yolu olsun istiyorum.
    ....duygusal ve siyasal ilişkilerde aldatma ve ihanet tabii ki yeni bir şey değil ama bir zamanlar birini incitmek kötü ve acımasız sayılırdı. şimdi işlerin normal seyri, büyümenin bir parçası oldu. artık hiçbir şey şaşırtıcı değil."

elizabeth wurtzel, prozac toplumu
  • geçmiş zaman açısından sonsuzdur. dünyasal varoluşun bir öte-yanını, boş bir zamanı kabul eder, ama sonra dünyasal varoluşu eşit ölçüde kendi ötesindeki bu boş zamanın içinde de sürdürür, bu yolla bu boş zamanı ortadan kaldırır ve böylelikle dünyanın varoluşunu sonsuza dek sürdürür.

mantık bilimi-georg wilhelm friedrich hegel
  • birini kurtarmaya çalışmak onu aşağılamaktır

şizofren aşka mektup

tokat gibi cümle. gizli bir hiyerarşinin varlığını, bir eylem içerisindeyken atfedilen anlamın psikolojik bir dışavurum, sosyal yönün tatmini olduğunu yüzüme çarpmıştı.

17 yaşında ergenken okumuştum. bu sözün yazarı olan cezmi ersöz o zamanlar arabesk gelmiyordu. aslında bazı yazıları ve kendine ait bir üslup oluşturabilmesi açısından başarılı değil de diyemiyorum. halen bir yazısını okusam cezmi ersöz değil mi bu diyebilirim.

imla.
  • sonsuz bir varlık gibi büyüyorum..
    (bkz: fernando pessoa)(bkz: huzursuzluğun kitabı)
  • yine de sizi özlediğimi söylesem yalan olur; bu olup olabilecek en eksiksiz, en acı verici büyü. buradasınız, tıpkı benim gibi, hatta benden de fazla; benim olduğum yerde siz de varsınız, üstelik benden daha fazla varsınız.

milena'ya mektuplar - franz kafka
2235 entry daha