şükela:  tümü | bugün soru sor
16191 entry daha
  • "her türlü zorbalığın toplum tarafından makul ve yerinde bir gereklilik olarak karşılandığı, beraat kararı gibi her türlü merhamet göstergesinin toplumda tatminsizlik ve intikam duyguları uyandırdığı bir dünyada adaleti düşünmek gülünç değil midir?"

çehov - altıncı koğuş
  • “evet kimsesizdik ama umudumuz vardı
    üç ev görsek bir şehir sanıyorduk
    üç güvercin görsek meksika geliyordu aklımıza
    caddelerde gezmekten hoşlanıyorduk akşamları
    kadınların kocalarını aramasını seviyorduk
    sonra şarap içiyorduk kırmızı yahut beyaz
    bilir bilmez geyikli gece yüzünden”
    geyikli gece- turgut uyar
  • iyimserlik değil bu, sadece bu yaşadıklarımızdan daha kötüsünün olabileceğini hayal edemiyorum.

bense, kötü yürekliliğin ve kötülüğün sınırı olabileceğine güvenmiyorum.

jose saramago - körlük
  • "birçok kişi, mutsuzluğun derinliklerine battığı için aslında mutludur, diye düşündüm."

bitik adam, thomas bernhard.
  • "bir insan delirdiğinde, diğerleri onun acısını değil, deliliğini görürler."
  • kader er ya da geç bizi neye dönüşmemiz ya da dönüşmememiz gerektiğini gösteren insanlarla bir araya getiriyor.

(bkz: shantaram) - (bkz: gregory david roberts)
  • ne makine şu insan be! içine ekmek, şarap, balık, turp koyuyorsun; iç çekmeler, gülüşler ve düşler çıkıyor. imalathane! sanırım beynimizde konuşan bir sinema var.

(bkz: zorba)
  • çocukluk başlı başına bir memlekettir, hatta sılasıdır insanın. büyüdükçe sıla özlemimiz artar, hayat giderek gurbetleşir. sanki ne yaşarsak yaşayalım hep gurbetteyizdir. büyümek, gurbete çıkmaktır.
    m.mungan -harita metod defteri-
  • bende iz bırakan kitap cümlelerini videolaştırdığım bir youtube kanalım var. gelir kazanmaya başladığımda da gelirlerini doğu'da ya da başka bir yerde kitap alamayan çocuklara bağışlayacağım. hayatımdaki iz bırakan kitap cümlelerini merak ediyorsanız ve çocuklara destek olmak isterseniz abone olabilirsiniz : alıntılarla yaşıyorum

bu da bende iz bırakan en trajikomik kitap cümleleri : hem komik hem acıklı kitap cümleleri

sevgiler.
  • ve arkamda hiçbir kimse bırakmayacağım. ne bir dost, ne bir sevgili... hiçbir izim de kalmayacak; hatta mezarım bile.

yaban
238 entry daha