20920 entry daha
  • " hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum. bilseydim, bu mutluluğu koruyabilir, her şey de bambaşka gelişebilir miydi? "
  • insanları insan güzeliydi.
  • "vazgeçmek, kendimizi özgür kılmamız demek. hiçbir şey istememek ise, güç sahibi olmak anlamına gelir."
    (bkz: fernando pessoa)
  • çokları pek geç ölür ve kimileri de pek erken. tam zamanında öl!

(bkz: friedrich nietzsche) -böyle buyurdu zerdüşt
  • "... kendini öldürmek kolaydır. anlık bir cesaret meselesidir sadece. asıl zor olan yaşamaktır. bunca felaket arasında, fazla rezil olmadan yaşama gücünü bulmaktır asıl zor olan." mina urgan- bir dinozorun anıları
  • " sizi selden çekip kurtaran ip, ileride boynunuza dolanmış bir ilmiğe dönüşebilir. "
  • “bir şeyi gerçekten istersen ,''demişti yaşlı adam ona, ''onu gerçekleştirmeni sağlamak için bütün evren işbirliği
    yapar.”

paulo coelho - simyacı
  • "bir çocuk gördüm ağlıyordu. evlerinin kapıcısının oğlu ölmüştü. ana babası önce bıraktılar ağlasın sonra sıkıldılar bundan. niye ağlıyorsun dediler senin kardeşin değildi ki o. çocuk gözyaşlarını sildi. korkunç bir şey öğrenmişti: demek yabancı bir çocuk için ağlamak gereksizdi"
  • mektup yazmak, hayaletlerin önünde soyunmak demektir, ki onlar da aç kurtlar gibi bunu bekler zaten. yazıya dökülen öpücükler yerlerine ulaşmaz, hayaletler yolda içip bitirir onları.

(bkz: milena'ya mektuplar)
  • "tıpkı bir kasırganın merkezindeki sakin bölge gibi durgun ve bomboştum, çevremdeki karmaşanın içinde yuvarlanıp gidiyordum."

sylvia plath - sırça fanus
42598 entry daha
hesabın var mı? giriş yap