25607 entry daha
  • insanlar yalnızca kendilerinin hissetmediği acıları çekenleri teselli edebilirler.

romeo juliet
  • ben zaten hiç beceremedim, hiçbir şey, iç yangını anılar yaratmaktan başka.

vüsat o. bener - mızıkalı yürüyüş-kara tren
  • her şeyin ulaşılabilir olduğu bir dünyada hiçbir şeyin anlamı yoktur.
  • cenazesine sadece 2 kişi katılmıştı biri maaşını ödediği hademesi diğeri ise onu ilk fırsatta deli hastanesine yatıran dostu....
  • zorunlu olarak yabancı kalıyoruz kendimize, anlamıyoruz kendimizi, yanılmak zorundayız kendimiz hakkında, “kişi kendine en uzak olandır.” sözü geçerli bizler için sonsuza dek - kendimizi bilmeye gelince, “bilenler” değiliz biz...
    (bkz: ahlakın soykütüğü üstüne)
  • canım hiçbir şey istemiyor, ölsem mi? kahvaltı mı yapsam? balkondan mı sarksam? bilemedim. ruhum ince, kırılıyorum.

kaan burak şen, oh kaos
  • "inanma şu atan kalbe,
    seni görünce parlayan gözlerime inanma,
    etki etmesin sözlerim,
    aşka inanma...
    herkesin kör olduğuna sen de gözlerini kapat,
    inanma.
    "
  • ''çünkü,bir toplumun kadınları eğitimsiz olduğu sürece başarıya ulaşma şansı yoktur leyla.hiç yoktur.''
  • askeri dehası ile duyguların,bağlılık ve ahlaki değerlerin zayıflatamadığı acımasız kararlılığıyla, ülkeleri fetheden,kentleri yakıp yıkan ve seferleri arasındaki barış dönelerini zevk ve safa alemleriyle dolduran vahşi akıncıların başında bir timurlenk veya cengiz han olabilirdi.

oysa o, ölü parçalarını budayıp,küçük yoksul bir tarım ülkesini indirgediği can çekişen bir imparatorluğun varisi olarak doğmuştu. ucuz siyaset tuzaklarına,küçük reformlara bön ve ağır kanlı bir halkı eğitme zorunluluğu gibi rutin işlerin tuzağına düşmüş durumda.

o bir diktatördür. gelecek onun güçlü avuçları içinde uzanmaktadır. eğer bu eller gevşer titrer ve başaramazsa herşeyi mahvedecek kadar güçlü olsa da eğer inşa edemezse o zaman türkiye ölecektir.
    ailesi, dostu olmayan yalnız bir adam olarak, türk halkını sahip olduğu tüm özel mülklerinin ve iktidarının varisi yapmıştır.

o türkiye'de bir daha kesinlikle bir diktatör çıkmasın diye diktatör olmuştur

bozkurt kitabı-1932
  • "ölene dek sorumlusun, gönü bağı kurduğun her şeyden."
37249 entry daha
hesabın var mı? giriş yap