şükela:  tümü | bugün
25081 entry daha
  • "bazı insanların, bazı şeylere hiç hakları yoktu: ne var ki, insanlar da en çok, bu hiç hakları olmayan şeyleri yapıyorlardı."

oğuz atay / tehlikeli oyunlar
  • bütün cinnetlerin, katliamların, yutturmacaların, aldatmacaların ortasından bana gel. kurtulmuş, lekesiz, namuslu, insanlığını yitirmemiş olarak gel ve ben, seni merak ederek geçirdim zamanı, sen gelir gelmez unutayım. unuttur bana yalnızlığımı.

hür yumer- ahdım var s.10
  • yitirilen hiçbir duygu, aynı şekilde tekerrür etmiyor artık.

fernando pessoa
  • "bekçilere kim bekçilik edecek?"
    jean-christophe grangè - kızıl nehirler
  • “yaşamak aslında birbirinden kopuk yaşantılar arasında bağlantılar kurmaktır. bir hatırayı diğerine bir fotoğraf albümü değil, yaşayan bir insan bağlar.”

bizim büyük çaresizliğimiz-barış bıçakcı
  • karl marx 1844 iktisadi ve felsefe el yazmaları adlı kitabında şöyle der:

"insanı insan olarak, dünya ilişkilerini de insani ilişkiler olarak kabul ederseniz; sevgiyi yalnız sevgi ile, güveni yalnız güvenle değiş tokuş edebilirsiniz. sanatın tadına varmak istiyorsanız, sanat kültürünü almış bir olmalısınız. insanla ve doğayla ilişkilerinizin her biri gerçek bireysel hayatınızın belirli bir şekilde dışa vurumu olmalı, iradenizin nesnesine uymalıdır. karşılığında sevgi uyandırmadan seviyorsanız, yani sevginiz karşılıklı sevgi yaratmıyorsa, seven bir kişi yapamıyorsanız, sevginiz güçsüzdür. bu bir talihsizliktir."
  • "allahım, ben ne yaptım! bu güne kadar söylediğim her sözü geri alıyorum. konuşmayı da bir unutabilsem. yeni bir dünya var, anlıyor musun olric? her şeyi geride bırakmak gerekiyor. bir sabah kalkacaksın, arkana bakmadan..." *
  • ''insan sabahtan akşama kadar bir şey olmasını bekler ve hiçbir şey olmaz. bekleyip durur insan. hiçbir şey olmaz. insan bekler, bekler, bekler, şakakları zonklayana dek düşünür, düşünür, düşünür. hiçbir şey olmaz. insan yalnız kalır. yalnız. yalnız...''

satranç - stefan zweig
  • ''ömür boyu sorumlusun, gönül bağı kurduğun her şeyden.''
    antoine de saint exupery, küçük prens
  • sanal şehirler yaratıyoruz.
    içinde doğanın olmadığı,
    insanların yaşamadığı metropoller yaratıyoruz.
    sonra, yarattığımız bu sanal şehirlerde yaşam mücadelesi veriyoruz.
    ve daha başında kaybettiğimiz bu savaşa dayanabilmek içinde kendimizi uyuşturup bu sanal dünyada inatla yaşamaya çalışıyoruz. ahmet ümit
51 entry daha