şükela:  tümü | bugün
32153 entry daha
  • "görülecek, işitilecek, tadılacak, okunacak, yazılacak, yapılacak o kadar çok şey birikiyor ki, bundan sonra hayatımın bütün bunlara yetişmeyeceğinden korkuyorum."

dokuzuncu hariciye koğuşu, peyami safa
  • -sen zencileri mi savunuyorsun, atticus?
    -elbette savunuyorum. zenci deme, scout. bu kabalıktır.
    -okulda herkes öyle diyor.
    -bundan böyle o herkesten bir kişi eksilecek.
    (bkz: bülbülü öldürmek) (bkz: harper lee)
  • ben üzgündüm ama onlara yorgunum dedim.

(bkz: küçük prens)
  • başka insanların yüzüne bakabilmek için ilk önce kendi yüzüme bakabilmeliyim.
    (bkz: bülbülü öldürmek), (bkz: harper lee)
  • karanlıkta attığın bir kaç adım
    doğru yola götürür belki de
  • "yolculuklar ilginçtir. dağlardan, deniz kıyılarından, kentlerden, gecelerden geçilir. insanlardan geçilir."

tezer özlü - eski bahçe eski sevgi
  • " ömrüm boyunca, hayatımı ezen koşulların bazılarından kurtulmak istediğim, buna
    karşılık kendimi benzer başka koşullar tarafından kuşatılmış olarak bulduğum çok oldu.

olayların belirsiz örgüsünde bana karşı kesin bir düşmanlık vardı, desem yeri var. diyelim ki,
    beni boğmakta olan bir eli boynumdan söküyorum. o eli söküp atan kendi elimin, beni
    kurtarırken boynuma bir ip geçirdiğini fark ediyorum. ipi boynumdan dikkatle çıkarıyorum,
    ama bu kez de kendi ellerimle boğazımı sıkmama ramak kalıyor. "

(bkz: huzursuzluğun kitabı)
  • ahlak üzerine çokça konuşulan, ancak hiçbir çağda olmadığı kadar cinayet işlenen bir zamanda doğmuştum.

cam arılar/7
    ernst jünger
  • "bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yirmi yılını verdi, her şeyi feda etti ona, dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile, ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. canı sıkılıyordu, hepsi bu. insanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

albert camus, düşüş
  • en büyük ustalık zayıf ve beceriksiz gözükmektir.

(bkz: savaş sanatı)
    (bkz: sun tzu)
265 entry daha