51036 entry daha
  • hep böyleydi, bir şey en gerektiği anda olmazdı.

aylak adam - yusuf atılgan
  • ''eğer bir insanı ya da kurumu yermezseniz hiçbir riske girmemiş olursunuz; gerçeği hiçbir yasa savunmaz, ama gerçeğin görünümlerine verilen en ufak bir zarardan dolayı bütün yasalar sizi cezalandırır. varlığı bile kökünden biçmeye hakkınız vardır, ama tek tek hiçbir varlığa dokunamazsınız; olan şeyin zeminini kanunun cevazıyla yıkabilirsiniz, ama bireysel güçlere en ufak saldırıda sizi hapishane ya da ölüm bekler.'' (syf: 66)

(bkz: çürümenin kitabı)
    (bkz: emil michel cioran)
  • "bir kimse kendinde ne çok şeye sahipse , dışarıdan o denli az şeye gereksinir ve ötekiler de o denli az onun olabilirler. bu yüzden zihnin kendinde olağanüstülüğü, toplumdan uzak durmasına yol açar..."

arthur schopenhauer-yaşam bilgeliği üzerine aforizmalar
  • mutlu etmem gerekenlerin hoşuna gitmem bana yeter.
    antigone
    antik yunan edebiyatını bu yüzden seviyorum. yaşam amacını böyle az ve öz anlatabildiği için.
  • '' 'daha çok anlat” dedim.
    “hoşuna gidiyor mu?”
    “çok. elimden gelse seninle sekiz yüz elli iki bin kilometre hiç durmadan konuşurdum.”
    “bu kadar yola nasıl benzin yetiştiririz?”
    “gider gibi yaparız.' ''

..şeker portakalı..
  • ''hepimiz büyüktük. küçük küçük parçalarla, aynı üzüntüden payını alan büyük ve hüzünlü kişiler.''

..şeker portakalı..
  • görsel
    ümit kötülüklerin en kötüsüdür, çünkü işkenceyi uzatır.
    (bkz: nietzsche ağladığında)
  • alice güldü, "çabaların nafile." dedi.

"kimse imkansız şeylere inanmaz."

"anladığım kadarıyla pek alıştırma yapmamışsın." dedi kraliçe.

"ben senin yaşındayken her gün yarım saat çalışırdım. o kadar ki bazen daha kahvaltıya bile oturmadan en az altı imkansız şeye inanmış olurdum."
  • kırdıysa; sessiz kal. sessizliğinden kırıldığını anlamıyorsa; onsuz kal.
12473 entry daha
hesabın var mı? giriş yap