• sana çiçek gelmesine çok üzüldüm. üzüntüden ne çiçeği olduğunu bile okuyamıyorum. üstelik şu an odanda duruyor. eğer ben senin dolabın olsaydım, kendimi ite ite birdenbire odadan çıkardım. en azından çiçekler solana kadar holde dururdum.
    sizin kafka
  • bu vahim dünyanın yöneticileri kazara yöneticilik konumuna gelmişlerdir; anlayamadıkları devasa bir makineyi yönetmeye çalışan, hangi düğmeye basmaları gerektiğini kendilerine söylemeleri için uzmanlara ihtiyaç duyan, beceriksiz, dehşete kapılmış pilotlara benzemektedirler.

william s. burroughs - arabölge
  • "konuşmak, bebeklik örgütüne ilk ihanettir. çözülmektir yani. o andan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz."

aylin balboa - belki bir gün uçarız
  • mezarlıklar kötü şeyler çağrıştırmıyor bende, hava almam gerektiğinde, başka yerlerden daha çok, orada hava almayı yeğliyorum. birbirine karışmış toprak ve çimen kokuları arasında kolayca algıladığım ceset kokuları hiç de kötü gelmiyor burnuma, belki biraz mayhoş, biraz yapışkan ama canlıların ayak, diş, koltukaltı, kıç, kaygan penis uçları ve düşkırıklığına uğramış yumurtalıklarından yayılanlara oranla kat kat güzel bence. babamın kalıntıları alçakgönüllüce de olsa, onlara katıldıkça gözlerime yaşlar doluyor neredeyse. boşuna yıkanıyor canlılar, boşuna parfüm sürüyorlar, leş gibi kokuyorlar yine de. evet, dışarı çıkmam gerektiğinde, mezarlıkları bana bırakın dolaşmak için, parklarınız ve bahçeleriniz sizin olsun.**
  • --- spoiler ---

sen duydun mu sustuklarımı?

--- spoiler ---

(bkz: oğuz atay)
  • "tutkular cehenneminden geçmeden cennete ulaşamazsın."
    (bkz: gizli ajans)
    (bkz: alper canıgüz)
  • "hayal görmenin en kötü tarafı dokunma isteğini karşılayamamaları. çünkü üstünden ne kadar zaman geçerse geçsin mutlu görüntülere rastlamak halen mümkün.

ölülerin en kötü huyuysa konuşmamaları. allah, keşke diyorum, hiç olmazsa bu kadarını ayarlasaydı. babaların sesi çok özleniyor."

aylin balboa - belki bir gün uçarız
  • yeryüzünde her insanın kendisini bekleyen bir hazinesi vardır.
    (bkz: simyacı) paulo coelho
  • "nerede olduğunu, bunca yıl ne yaptığını, niye beni hiç aramadığını sormayacağım. çok sevineceğim dönüşüne, kalbim dayanırsa. bir de 'artık gitme!' diyeceğim fısıltıyla. sensiz gecelerde çok korktum."

ayfer tunç - evvelotel
  • ''ölünesi bir şey varsa dünyada
    yaşanacak bir şey de var demektir.''
hesabın var mı? giriş yap