şükela:  tümü | bugün
 • "gunun son yuk treni, bir hayli disa dogru
  meyilli bir halde ve dudugunu calarak,
  ana hatta gecmek uzere gardan ayrildi.
  karanlikta, son vagonun arkasindaki
  kirmizi isigi izleyen demiryollari gorevlisi,
  yola kartondan bir kutunun dustugunu
  gordu. kafasini kaldirdi. kutu yurumeye
  basladi."

  (bkz: hako otoko)
 • yaşamı boyunca pek çok kez fark etmişti veronika, tanıdığı bir sürü insan başkalarının başına gelen korkunç olaylardan sanki gerçekten üzgünmüş ve yardım etmek istiyorlarmış gibi söz ederlerdi, ama işin gerçeği,başkalarının acılarından zevk aldıklarıydı; çünkü böylece kendilerinin mutlu ve şanslı olduklarına inanabiliyorlardı.

  paulo coelho- veronika ölmek istiyor
 • yaratanın yolu üzerine

  kardeşim, aşağılanmak kelimesini ve seni aşağı görenlere karşı adil olmanın acısını tanır mısın? senin hakkındaki düşüncelerini değiştirmeye herkesi zorladın. bunun intikamını alacaklar. onlara yaklaştın; fakat yine de önlerinden geçip, gittin. bunu sana hiçbir zaman bağışlamayacaklardır. sen onları geçtin. fakat sen yükseldikçe kıskançlığın gözü, seni o oranda küçük görür. en çok, uçandan nefret edilir. demelisin ki: bana karşı nasıl adil olabilirsiniz? ben kendime sizin haksızlığınızı yakıştırıyorum. onlar, yalnız olana haksızlık eder ve çamur atarlar. fakat kardeşim eğer bir yıldız olmak istersen böyle yaptılar diye onları daha az aydınlatmamalısın.

  böyle buyurdu zerdüşt
  friedrich nietzsche
 • lütfen biraz gülümse , ilaç alacak param yok çünkü ...

  çerçi
  oğuz bal
 • çocuğunun, kardeşinin, annesinin veya babasının ölümünden otuz kırk yıl sonra o insanı düşünüp hala aynı boşluk hissini yaşamak da mümkündür, bazılarının yeri asla doldurulamaz... bazen öldüğünüzde bile.

  (bkz: stephen king)
 • insanların çoğu, en iyi arkadaşını alçalmış görmekten mutlu olur. genellikle arkadaşlıkların bu temele inşa edildiğini de söylemek abartı olmaz. bütün düşünen insanlar, bu eski gerçeği bilir.

  dostoyevski - kumarbaz
 • bir idam mahkumu idamından 12 saat önce hükümetin emriyle son isteğini yerine getirecek olan askeri yargıcın önüne çıkarılmıştı. asıl amaç, ifadesini değiştirmesi koşuluyla suçlunun bağışlanmasıydı. hazırcevap sanık, "son isteğim bir çocuk yapmaktır" diye yanıt vermişti. "olur" diyen soruşturma yargıcı da iyi bir şaka yapıyor kanısıyla bir orospu getirtmişti. sanık, hiç ilişmediği kadını yine geri göndermiş ve yargıç yanına gelince ona şunu söylemişti: "yeteri kadar orospu çocuğu var dünyada..."

  (bkz: miguel angel asturias)
  (bkz: sayın başkan)
 • tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla, ama nietzsche'yi okudun mu? ne kitap!

  john fante - toza sor.
 • “parmağına çekiç vurmuş bir insanın,elini deli gibi sallayıp zıplaması,söz konusu acıyı asla geçirmez..”
  atilla atalay-geliş gidiş
 • çok kalabalık bir yalnızlık içerisindeyim.
  ne tarafa dönersem mendime çarpıyorum.