şükela:  tümü | bugün
 • efenim bu işi en iyi kızılderili camiası yapar...
  şimci hortlayan kategorizasyon hastalığı demesin biri.. içerlerim..

  geçelim iz sürme aşamalarına...
  oturan boğa oturmamaktadır. atla bi taraflara gitmektedir. atından iner bir an...
  "beyaz adam burdan beş saniye önce şu tarafa gitti" gibi okkalı bir yorum yapar...

  tabii bu iz sürmek işlemini malkoçoğlu vesaire gibi eski türk yiğitleri de pek güzel yapardı. hatta dağlara çıkan davarolar, efenime söylüyüm izimirin kafakları, yok efeleri...
 • sözlükte ve her ortamda geçerli bir aktivite. kişiyle ilgili bilgiler toplanır, hakkında bilgi toplanılan insanın yapacağı her türlü hareket dikkatle izlenir. bu kişi beyinde nefret edilmeye, aşık olunmaya, kavga edilmeye, uzaklardan bir yerden tanıdık olmaya adaylık tahtına otrutulmuş veya bir yerden ilgiyi kendine çeken birisi olabilir. bu bir geronimo türkçesi değil.
  yapılan yorumlar gerçeklikten uzak olmaya yatkındırlar. bir gün bir hareket, bir entry kafadaki modelin parçalanmasıne neden olabilir. (bkz: entrylerden karakter tahlili yapmak)
 • artık ekran üzerinden yapılan, can sıkıcı olmasına rağmen vazgeçilemeyen eylemdir. facebook sağolsun, dakika dakika dökümü düşüyor artık önümüze.

  ben merdivenlerden çıkarken, sen facebook'ta yorum yazıyorsun, ben ceketimi çıkarırken sen muhtemelen cümlene nokta koyuyorsun. ben sandalyeme otururken sen enter'a basıyorsun, ben ekrana bakıyorken sen de yazdığın cümleye bakıp gülümsüyorsun. ne hoş!

  görünmeyen izleri sürmekte üstüme yoktur. sen yürümeye devam et. geride hiç bir iz bırakma. olur mu? olur.
 • hiç detay vermeden yapan, bu işin tek piri topal ali'dir.
 • izcilerin şahı, topal ali'den bile iyi olan yel musa'dır.
  yaşar kemal'in yalancısıyım.
hesabın var mı? giriş yap