• geçen sene bursaray marifetiyle şehir merkezine doğru yol alırken okuldan çıkmış liseli çocukları görüp büyük bir ciddiyetle şöyle bir cümle sarf etmiştir kendisi * :
    ''yıl 2007 insanlar hala liseye gidiyorlar.''
  • barış bıçakçı'nın fotoğrafının izinli-izinsiz yayınlanması meselesi henüz netliğe kavuşmadı, son durum nedir bilmiyorum ama, twitter'daki üslupları müthiş çirkin, müthiş yanlış. göğüslerini gere gere "izin aldık da bastık" diyemediklerine göre gerçi durum da belli az çok ya, neyse...

bu adamlar "edebiyat" dergisi çıkarıyorlar bir de... hayyyatta elime almam bundan gayrı, isterse allame-i cihan olsunlar, dosyaların fevkaladesini hazırlasınlar... izinsiz iş yapan adamdan edebiyatsever olmaz zira, olsa olsa tüccar olur...
  • göreceli olan şey...
  • kişiye, konuya, mantığa göre değişkenliği olan kavramlar bütünü.
  • bir aynadan gördüm kendimi
    ayna bir ırmak...
    kasmak,
    dibine düşmek imiş
    anladım,
    kaydım.

alice harikalar diyarında ne ki, ben ne ki.!...
  • barış bıçakçı için hazırladıkları mayıs haziran 2013 dosyasını okuduğum dergi. vaktinde izinsiz bir şekilde bıçakçı'nın fotoğrafını kullandıkları için epeyce eleştirilmişlerdi. bildiğim kadarıyla da yazarın fotoğrafı hâlâ basılı bir mecrada yer almıyor.

gelelim sayıdaki bıçakçı üzerine yazılanlara. bize hangi bilgileri veriyor? ne anlatıyor? hiçbir şey! özel dosyanın anlamı odağa o yazarı almaktır. dosyadaki yazarlar ise sadece kendilerini anlatmayı tercih etmişler. hüseyin kıran ve onur çalı'nın yazılarını bir kenara koyarak mahir ünsal eriş, mehmet said aydın, sinan sülün, kübra ceviz, ahmet ergenç'in yazıları hiçbir şey söylemiyor. hele filiz gazi var ki evlerden ırak. bir yazarı yerden yere vuracaksan bunun yeri dosya mı olmalı? borges'le kıyaslamak niye?

mustafa orman yazılardaki durumun farkına varmış olmalı ki sunuş yazısında “bıçakçı dosyası iyi bir sayı oldu demek, ne kadar doğru bilmiyorum” demiş.

akademik bir dergi olmadığı aşikar ama en azından mahir ünsal eriş, mehmet said aydın ve sinan sülün'den daha iyi yazılar çıkarmalarını beklerdim. kendilerini anlatıp anlatıp durmuşlar. sanki “barış bıçakçı” soruşturması yapılmış da “bendeki bıçakçı ve ben, ben, ben kimim?” sorusu cevaplanmış.
  • baris bicakci fotografi yayinlayarak kücük capli bir tartisma yaratmis dergi. tartismaya dair:

http://dultepe.blogspot.de/…-bicakci-fotografi.html
  • yedinci nesil yazar.
  • ekşibition'da antalya'yı karıştıran yazar. antalya'yı karıştırmayın lan.
  • --- spoiler ---

güvenmek aldanmaktır.. ölçü-tartı izafî
    mert-namert, güzel-çirkin, eksi-artı izafî
    çoğunun cebindeki kimlik kartı izafî
    kim kimdir? kim kim değil? anlamak ve bilmek zor
    oynanan komediye gül diyorlar, gülmek zor.
    --- spoiler ---

abdurrahim karakoç
hesabın var mı? giriş yap