şükela:  tümü | bugün soru sor
 • israilli politikaci, likud mensubu -emeklidir artik, eh. dogdugu yer bugun belarus topragi. ajanlik*, meclis* baskanligi, disisleri bakanligi ve nihayet basbakanlik yapmis, etmis.
  bir zamanlar, televizyon haberlerinde sikca gorunurdu.* korkmasam da, urkerdim; boynu yok bir kere, boyunsuz, sonra, ocu gibi bir sey cunku, cin gibi, duvarlari tirmalayan, gec vakitte uluyan bir iblis musveddesi, tuhaf.

  vesikalik fotografi ve kisa ozgecmisi icin:
  http://www.nndb.com/people/609/000056441/

  (bkz: likud partisi)
  (bkz: muammer guler) -yitshak samir'in sevimlisi bu, ve besilisi.
 • bugun new york times da oldugu haberi gecilen israil eski devlet baskani. butun ailesini holocost da yitirmis. keskin zekali olarak bilinen shamir cevresinde gazetecilere sorularini “this is so clear. why do you even ask?” diye cevaplamisyla taninirmis.
 • sözlük abi ve bazı yazar abiler zamanında "itszhak shamir" li bir imla tercih etmişti şahıs hakkında onun bakınızıdır.

  basınımızla beraber (bkz: izak şamir)e geldik.
 • deir yassin katliamı gibi birçok katliama imza atmış muhteşem siyasetçi. daha sonra başbakan olarak bu başarılarının ödülünü almasını bilmiş, israil'de yapılan bir ankette en yüce 29. israilli seçilmeyi başarmıştır kendisi.
 • siyonizm çerçevesine sıkı sıkıya bağlı olan, filistin sorununda üretilen bütün çözüm önerilerine bir kılıf uydurup burun kıvıran, rusya'da doğmuş, polonya'da üniversite okumuş 30 haziranda 2012'de ölmüş olan eski israil başbakanı.
 • lehi (lohamei herut israel-israil'in kurtuluş savaşçıları ) adlı siyonist terör örgütünde aktif olarak görev almış eski israilli ajan, politikacı. bu örgüt, 2. dünya savaşı sırasında büyük britanya'ya karşı hitler'le yani nazi almanya'sıyla ittifak kurmayı tavsiye ederek bir insanlık suçu işlemiştir.

  filistin bölgesine yahudi göçünü hızlandırmak için nazilere dokunulmamasını isteyen insanlık düşmanı bir adamdır şamir .

  bar zohar'ın silahlı peygamber kitabında bu konu işlenmiştir. aynı şekilde roger garaudy'nin israil mitler ve terör kitabında da.