şükela:  tümü | bugün
 • izmit atik ve artiklari aritma , yakma ve degerlendrime anonim sirketinin kisaltmasi. copleri yakarken bacasindan zehirli gazlar cikiyor diye greenpeace orgutunun boykotuna ugramis kurulus.
 • (bkz: incinerator)
 • türkiyede önemli bir eksiği kapatan kuruluştur. pek çok firma yaptıkları işin doğası gereği tehlikeli atık ortaya çıkarmaktadır. izaydaş bu aşamada devreye girerek bu tehlikeli atığın en az çevre kirliliği ile ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. misal 3. derece atık yağların doğaya olduğu gibi bırakılması kalıcı ve ağır hasara yol açabilirken, izaydaş bu tip yağları 1200 derece ve üzeri sıcaklıklarda yakarak sadece hava kirliliği ile ortadan kaldırmaktadır ki atık gaz için de filtreleme sistemi mevcuttur.

  http://www.izaydas.com.tr/
 • evsel atık ve endüstriyel atıklar için iki ayrı yerde arıtma tesisi bulunan türkiye'nin ilk belediye çevre kuruluşu.
 • acildigindan beri izmit'in dogu tarafinda aldiginiz her nefeste zehir solumaniza neden olan, sehrin en populer konutlari olan yahya kaptan ve otogar'in yaninda bulunan "cevre entegre tesisi". o zehir kokusunu, korkunc is ve dumani gordukce bacasindan cikan gazin zehirli olmadigina zerre kadar inanmadigim kurulus. ozellikle klorlu maddeleri yakma sonucu olusan dioksinin yedigimiz organik mallarda birikerek kisirlik ve kanser oraninda artisa yol actigi kesindir.
 • tehlikeli atıklarınızı bertaraf ettirmek için başvurduğunuzda kapasitesinin dolu olmasını belirterek 1 yıl sonrasına randevu veren kuruluş.
 • tanım: çevre mühendisliği bölümü öğrencilerinin 4 sene boyunca duyduğu belediye kuruluşu.

  tehlikeli atıkları bertaraf etmenin en güvenilir yolu, zehir soluyoruz diye yakınan arkadaşlara hava kirliliği kontrol yönetmeliğini okumalarını tavsiye ediyorum, elleri değmişken birde mümkünse hava kirliliği kontrolünde kullanılan sistemleri araştırsınlar öyle konuşsunlar, bilip bilmeden konuşmakla olmuyor bu işler maalesef.

  aklımdayken avrupa'da özellikle sanayi devi almanya'da çok yaygın kullanılan bir sistem tehlikeli atıkların yakılması. bırak kendi atıklarını yakmayı zaman zaman yurt dışından atık alıyorlar, yakıp para kazanıyorlar. şimdi bu adamlar kendi halkını düşünmüyor mu? heriflerin ömür ortalamasına bakın ya. %100 zararsız demiyorum ama kabul edersiniz ki o kadar tehlikeli atığı napalım kıçımıza mı sokalım? depolama güvenilirliği yüksek olan bir bertaraf metodu değil bi yılda kim bilir kaç yüz bin ton tehlikeli atık çıkıyor o kadar tehlikeli atığı bi yerde depolaman zaten mümkün değil yer gök her yer depo olması lazım o zaman, ha depoladın diyelim o ortamı bi daha ebediyen kullanamazsın organik atık değil ki bu meret bilmem kaç yıl sonra yeşillensin etraf mesire yeri yapalım. e bu atıkların çıkmamasıda mümkün değil üretim olduğu müddetçe bu atıklar çıkacak, ne yapalım üretimi mi durduralım, mağara dönemine mi dönelim? üzerinize giydiğiniz greenpeace tshirtleri bile yapılırken atık çıkıyo arkadaş bu kadar mı keksiniz hepinizin kıçında kot var e çıplak dolaşın arkadaş o zaman? atık yakma tesisleri neden yasaklanmalı diye brifing vereceğine yakmayıp ne yapacağımızı söylesinler bide o işin mühendislik kısmını açıklasınlar, uygulanabilir olsun dahası açıkladıkları şey dünyaya yakmadan daha az zarar versin uygulamayan şerefsiz.
 • izmit ve kartepe ilçelerinin bir bölümünü hayvan leşi gibi bir kokuya maruz bırakan atık bertaraf tesisidir. acilen şehir dışına, kokunun gelemeyeceği kadar uzağa taşınması gerekmektedir.