şükela:  tümü | bugün
  • böyle bi sevgili gibiydiler izel'le ercan, böyle bi şendi onların arası. sanki hani ercan izel'le buluşmuş da çelik de şehir dışından bayram tatilinde gelen kuzenmiş, evde bırakılamamış, hızlıca bi "abi ben manitayla buluşucam, istersensendegelamasıkılırımdiyosanoturtabievdeyanifarketmezbenimiçinsennasıistiyosan" denilmiş, o pırıl pırıl suratlı ercan'ın yanında nispeten daha samimi,daha taşralı havasıyla "eheh aslan kuzen ercan be, görelim bakalım gelin adayımızı" demeye çalışmış, dili "manita" demeye varmamış, hatta apartmanın merdivenlerinden inerken bi elini ercan'ın omzuna koyup "kuzeniz biz bee heeyt be" tadına koşmayı arzulamış lakin pısmış gibiydi...izel'in buluşmanın 3.saniyesinde sinirli sinirli kaş göz yapıp "aman ercan kim bu ya" deyişlerine ercan'ın ağzını yamultup oynatarak "ya hayatım napiyim kuzen işte,ben de farkındayım saçlarının felan böyle bi tuhaf olduğunun. balki sevimliliği de yok evet onu da biliyorum ama bi güncük be,bi güncük sultanım be, ay yüzlüm, ay yüzeylim be" dediğini şimdi bile duyar gibi oluyorum..parkta,bahçede dolaşırken çelik'in hep bi adım arkada yürüdüğünü, bi taşa oturulduğunda onlar konuşurken, yerdeki çiçeği koparıp onu böyle elinde döndüre döndüre oynadığını, sıkıldığını ama belli etmemeye çalıştığını, ters bi laf ederim diye ödünün patladığını, eve gidip yatağa girince "aslan kuzenim benim be,allahım sen bana da böyle güzel bi ilişki nasip et" diye dua ederken ercan'ın "olum o değilde gördün di mi makine gibi hatunlar vardı cadde'de" dediğini....ne biliyim ercan sıkıştığında çelik'in ona borç para verdiğini ama ercan'ın hiç geri ödemediğini...bunları düşünüyorum nedense ve içim eziliyo, bu duygunun adı işte bu.

yanıyorum ulan yanıyorum,ne istediniz ondan ? yaptınız böyle, gıdım gıdım ezdiniz her buluşmada ne hale geldi çocuk. tuhaf tuhaf patchworklerden kazaklar mı giymedi dumkahka derken,tarikatlere mi vermedi kendini, anıtkabir'e gidip aslanlı yollarda besteler mi yapmadı. hep sizin yüzünüzden lan işte!

böhüü kuzenim de bana böyle yaptı hep evet! manyak gibi oturup bunu düşünür müyüm yoksa aradan yıllar geçmiş ercan mı kalmış çelik mi kalmış sokıyım kafam ya böhüüüü ya, piç ettiniz lan ömrümü mna kodumun kuzenleri! kuzen leri...kuzen larry...hüzünlendim bak gene...
  • bu donem yasadigi psikolojik bunalim, sonrasinda celik'i "cekku cekku gondi dongi" gibi sarkilar soylemeye itmsitir. bir turlu kendine gelememistir oglan.

edit: onun otesinde ilk cikisini da "dum kah kah.. kah kah" ile yapmisti. e artik.
  • benim de bizzat yasadigim bir duygudur. hatta izel-celik-ercan doneminin sonlarina dogru celik'in ayagi kirilmisti. gazetelerde ercan'in celik'i ziyaret ettigi resme bakarken "yazik pek de kadersiz bir insanmis" diye dusunmustum.

oysa 6 ay sonra mehmet ali erbil'in sundugu, simovic'in kalecilik yaptigi gol show programinda bambaska bir celik'le karsilasacaktim. bu programa konuk olarak katilan upgrade edilmis celik, oncekinin uzun sacli ve daha coskun bir sekilde, iki ayagi sabit, saga sola salinan haliydi. atesteyim performansini izledikten sonra bir daha uzulmedim onun icin.
  • hatadır.çelik'e üzülene de gülerim kendi değilmidir o sacları ööle savurup tuhaf tuhaf gömlekler giyen?ercan yaptımı hiç ööle.adam olsaydı kapsaydı izeli!!!(bkz: çirkin ördek yavrusu)
  • 90'lı yılların ortasına denk gelen ergenlik yılları boyunca bu kutsal üçlünün kuruluş, yükseliş ve dağılma dönemlerine tanıklık etmiş tüm hassas bünyelerin kaçınılmaz olarak hissettiği bir hüzündür, bir neslin ortak travmasıdır...

(bkz: days/#3752951)
    (bkz: days/#3753657)
  • çok eskidendi onun o üzülünesi saf çocuk havası. onu el birliğiyle öldürdük.
    (bkz: devir değişti e tabi çelik de değişti)
  • çok üzülen varsa asil şu adama bir bardak su versin soda versin bişey versin. "ateşteyim ateşte ateşte" diye senelerce gezdi bu adam. yanmış, kavrulmuş.

(bkz: çeliğe su vermek)

*
  • zamanında türk abaza geçliğinde:

-abi biz begümle sinemaya gidecez takılsana sen de?
    -yok yav ne işim var, çelik moduna sokacaksınız beni...

gibi diyaloglara yol açan üzülme hali...