şükela:  tümü | bugün soru sor
 • telefona takılan mini pos cihazı. emv ve chip&pin destekliyormuş. bkm ile türkiye'ye de gelecekmiş. ancak dahili pinpad içermedinden pin girişi telefon üzerinden yapılıyormuş. bu da ne kadar güvenli bilmiyorum.
 • pinpad icermediginden, emv spesifikasyonuna uysa da telefon üstünden (ki aslinda uymamasi gerekir) pin yada imza kopyalanmasi gayet kolay oldugu icin kullanilmamasi, yayginlasmamasi gereken bir arac.
  herhangi bir sekilde kartin kopyalanabilecegi anlamina gelmiyor tabi bu; ama calinan kartin kullanilabilmesi gibi bir risk olusturuyor.

  hattâ visa europe izettle'in visa kartlari kullanmasina izin vermeme karari almisti ve bankalara bu konuda baski yapıyordu; gerci bu kararda mastercard'in izettle'da hissedar olmasi da etkili olmus olabilir, onu bilemem.

  hele türkiye'ye gelirse, aman diyim, kullanmayin izettle terminalleri.
  inheritance'in kaygilarini paylasiyorum.
 • lite ve pro olmak üzere iki adet pinpadli pos cihazı modeli olan firma. banka ile uğraşmadan kredi kartı ile satış yapmak isteyen küçük işletmeler için birebir. aylık satışa göre %2,75 ila %1,50 arasında değişen komisyon oranları var. para çok kısa sürede komisyonu kesilerek hesabınıza yatıyor. lite (ekransız) cihazı ücretsiz veriyorlar (satış bilgileri cep telefonu ekranından okunuyor), pro modeli ise 79 pound + vergiler. pronun üzerinde ekran var ve fastpay destekliyor.
 • paypal tarafından satın alınmıştır : https://www.cnbc.com/…t-2-billion-ahead-of-ipo.html