şükela:  tümü | bugün soru sor
  • akp'nin uzun zamandır yaptığı bir hareketi yapmaya karar vermiş ve geç bile kalınmıştır.

misal bir mkyk üyesi profesör var ve bu adamın ekranlara çıkmaması ve hatta parti ile ilgili dışarıda ağzını bile açmaması gerekiyor.
  • ama o alevi zamanında çok ezildiler sivas katliamı falan hem de çok dürüst adam.
  • daha önce akp ye oy veren bütün insanlarla ilişkiyi kestiğim gibi bu haldeki chp ye oy verecek insanlarla da ilişkiyi keseceğim. sizin yapacağınız siyaseti sikeyim. lağım çukuru memleketi.
  • muhalefeti bile ali kıran baş kesen...
  • partiden en başta kovulması gereken kişinin beyanı.
    bir küfür ederim de etmeyeyim. kılıçdaroğlu gibi kibar konuşayım.

bre sen kimsin!
    milletvekillerini sen babanın malı mı sanırsın?
    milletvekilleri milletin vekilidir, onları meclise ben soktum, seni de meclise ben soktum.
    haddini bil, adam ol, iş yap.

iş yap, iş!..

vekil çıkar televizyonda da konuşur, sokakta miting de yapar, bildiğini söyler.
    seni de başkan diye tutuyorlar ya hala başta, akıllarına şaşayım.
    partinin içine sıçtın hala konuşuyorsun.

insanı sabah sabah çileden çıkardın gene kına yak!..
    kına yak, bitirdin güzelim partiyi!..

ekleme:
    gerçi vazgeçtim, seni başkan diye başında tutan vekiller, delegeler bir zahmet çıkıp da hiç konuşmasın zaten.
    doğrusun, haklısın kılıçdaroğlu, aynen devam. bizi bizim için çalışmayanlarla yüz göz etme.

bir ekleme daha: parti içi disiplin kavramını ise hiç sevmiyorum.
  • kemal sunal’ın koltuk belası filmini akla getirmiş kılıçdaroğlu söylemi.. evet erdoğan’ın kişilik yapısı gereği bu tür söylemleri vardır fakat naif kişiliğiyle bilinen birinden bu tür söylemleri duymak o koltuğun büyüsünden olsa gerek..
  • dedi başarısız genel başkan. suyundan bir yudum alıp devam etti "bu tek adamlığı yıkacağız, yıkacağız bu tek adamlığı!".

yav diktatör dediğin başarılı olur. bunda o da yok. diktatörcülük oynarken "ben diktatör olcaaaam" diye ağlayan 7 yaşındaki çocuk gibi davranan 70 yaşındaki ezik söylevi.
  • partisinde zaten çatlak ses çıkaran milletvekili bırakmadığını unutmuş bir genel başkan beyanıdır. kılıçdaroğlu geldiği günden bu güne kadar sistematik biçimde ulusalcı olarak gösterilen ve milli değerlere bağlı, devlet adamlığı sıfatını haiz kadroları tasfiye etti. onların yerine ise y-chp ye yakışır şekilde kürt milliyetçisi, atlantikçi, emperyalist yalakası, mezhepçi, riyakar insanları kadro diye montelemeye çalıştı. azıcık sesi çıkan milletvekili ya türlü tehditlerle dönüştürülüyor ya da sonraki dönemde parti kurullarında yer almıyor.