şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cahil ve kışkırtmacı solcuların yapmaktan asla vazgeçmediği bir iş.

  bunlar hem hukuksuz, kanunsuz, izinsiz eylem düzenlerler hem de bu eyleme karşı koyan kolluk güçlerine küfreder ve müdahaleye ağlarlar.

  asıl vahim olanı ise bütün bunları yaptıktan sonra haktan, hukuktan, adaletten en çok yalan yalan bahsedenlerin de gene bu sahtekârlar olmasıdır.

  polis müdahalesine ağlayacaksan, izinsiz eylem yapmayacaksın. burası babanın çiftliği değil. türkiye cumhuriyeti devleti. burada öyle kafana göre "haydi eylem yapıyoruz" diye kendini sokaklara atamazsın. azıcık hak bileceksin, hukuk bileceksin.
 • doğru babasının çiftliği degil, tayyip’in çiftliği .
 • pasama anayasanin 34. maddesini verelim:

  madde 34. - herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.

  toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı ancak, millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlâkın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla ve kanunla sınırlanabilir.

  toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının kullanılmasında uygulanacak şekil, şart ve usuller kanunda gösterilir.
 • bu ülkenin normal halleri dahilinde yasalarına uygun bir şekilde yapılmış herhangi bir davranışına devletin polisinin güç kullanması anormal olacağından, yadırganamayacak bir sonuç.
 • polise molotof atıp sessiz kalınmasını bekleyen, otobüs yakıp kimsenin müdahale etmemesini isteyen onun bunun çocuklarına hitaben açılmış başlıktır.
 • izin mi almak gerekiyormuş?
 • 28 şubat döneminde istanbul üniversitesi'nde şeriat isteriz eylemleri yapanların başına gelmiş hadise.

  almanya ve hollanda'da akp mitingi yapanların da başına geliyor.
 • izinsiz gösteri diye bir suç yok. eylem deyince olay polisiye hale gelmiyor.

  (bkz: anayasanın 34. maddesi): madde 34. - herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.

  başkalarını tehlikeye atmayan suç olan başka bir eylem içermediği sürece elinde pankartla yürüyen insanlara saldırmak onları korkutmak anayasal düzeni şiddet yoluyla yıkmaya teşebbüs demektir. bunu savunmak da aynı şekilde işıd kafasıdır. insanlar siyasi haklarını 5 yılda bir sandığa giderek savunamazlar. oy verdiğin parti bile seni mağdur edebilir. bu yüzden gösteri ve yürüyüş hakkı serbest seçimler gibi anayasanın en başında teminat altına alınmıştır. tabi anayasa kanun hukuk bunlar gavur icadı. aslında halkın tercihi de belli sandık ne kafasındaki birine anayasal haklardan bahsetmek biraz duvara konuşmak gibi ama bilmeyenlerin haberi olsun.
 • her türlü suçu işleyip "dış mihrakların oyunu" diyenleri rahatsız eden durum.

  eylem için izin almaya gerek yoktur.
 • hukuk bileceksiniz dedi ciddi ciddi, bak salak oğlan hukuk ne demiş;
  herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.
  (bkz: anayasa 34. madde)