şükela:  tümü | bugün
 • bu takım ile ilgili herkesin tek bildiği şey gudyonsen'dir efendim. başka bir bilgiye henüz sahip olan kimse yoktur.

  (bkz: #6073529)
 • ülkedeki genç ve yetenekli oyuncu fazlalığı sebebiyle kadro bolluğu yaşayan takım. bir de nasıl alman milli futbol takımı panzerler olarak anılıyorsa izlanda milli futbol takımı da kara eyjafjallajökulllar olarak anılır.
 • bir adet 4 numara orijinal terletilmiş* formasına sevdicek sayesinde sahip olunan takım. neden italya'ya gök mavililer denmiş hayret, halbuki bu forma bu tanıma daha çok uyuyor.
 • hüsranla neticelenen dünya kupası elemelerinin ardından, avrupa şampiyonası elemelerinde de ilk maçta iyi oynadıkları ve hatta öne de geçtikleri maçta norveç'e laugardalsvöllur da 2-1 kaybetmenin üstüne, bu gece danimarka karşısında "island, island" diye parken'i inleten gurbetçileriyle birlikte 90 dakika direnip 90. dakikada kahlenbergin kahırlara sürükleyen golünü yiyince 2'de 0'la başlamış ve sevenlerine yine esmer günler vaadetmiş futbol takımı. oysa toplanılan puan hanesinde şu anda 0 yerine 4 yazabilirdi pek ala.

  a milli seviyesinde şerefli mağlubiyetlerle günler geçiriledursun, ümit milli takımı hiç olmadığı kadar ümit veren bir görüntü sergiliyor. bugün sona eren avrupa u21 futbol şampiyonası elemelerinde grubunda çek cumhuriyeti'nin ardından ikinci olarak ve averajla en iyi dört grup ikincisinden biri olarak önümüzdeki yaz oynanacak turnuvaya katılım için baraj maçı oynamaya hak kazanmışlardır. ve bu tarihlerinde bir ilk. eh, bir gylfi sigurdsson kolay yetişmiyor.
 • bugün danimarka karşısında sahaya sürdüğü 11'in tamamı (magnusson, eiriksson, saevarsson, kristjan orn sigurdsson, hreidarsson, skulason, gylfi sigurdsson, gunnarsson, helguson, sigthorsson, gudjohnsen) futbol hayatını ülke dışında sürdüren takım.
 • 2014 dünya kupası elemeleri öncesi oynadıkları son 40 resmi maçtan sadece beş galibiyet çıkarabilmişlerdi. ancak önümüzdeki yaz düzenlenecek dünya kupası'na katılma şansları türkiye'den daha yüksek. özetle, tarih yazıyorlar.

  http://faroecefutbol.blogspot.com/…arih-yazyor.html
 • bugünkü, 70. dakikası oynanan maçta güney kıbrıs'ı 1-0 yenmekte olan takımdır.

  işin garibi bu maç böyle biterse son maçta iddiası kalmayan norveç ile karşılaşacaklar ve yenmeleri dahilinde isviçre'nin ardından grup ikincisi olarak play-off'lara kalacaklar.

  işin komiği ise izlanda'nın gruba 6. yani en kötü takımlar torbasından gelmiş olması. bir nevi malta, andorra, san marino ile aynı kefedeki takımın şu an play-off'lara kalması söz konusu.

  (bkz: nazar etme ne olur çalış senin de olur)
 • e grubunu ikinci sırada bitirerek tarihlerinde ilk kez play off oynamaya hak kazandılar. guruba ilk torbadan giren norveç ve slovenya gibi etkili takımları geride bırakarak başardılar bunu hem de. büyük ihtimalle play off'larda eleneceklerdir ama buraya kadar gelmeleri ve vatandaşlarına dünya kupasına gitme ihtimallerini yaşatmaları bile büyük başarı.
 • hırvatistan'la eşleşmişler. geçerlerse brezilya'da desteklenecek bir takım var demektir.
 • ezber bozan takım.

  düne kadar averaj takımı olarak nitelenen bu takımın grubunda ikinci olması, bosna hersek örneğindeki gibi futbolun da çivisinin çıktığının bir göstergesi adeta.
hesabın var mı? giriş yap