• teknik direktörü lars lagerback yıllık 430 bin euro alıyor. ersin düzen'in trt'den aldığı senelik paranın %30'u. yemin ediyorum bize her şey müstehak.
  • 330.000 kişilik bir ülkenin profesyonel ligi olmamasına rağmen, 23 kişilik bir kadro çıkarıp avrupa şampiyonasında çeyrek final oynaması bir destandır.

tanim: bu destanı yazan takımdır.

bu ne ilk, ne de son!
    üzülme yanakson !
  • biraz önce portekiz-izlanda maçını seyrederken, son günlerin gözde spikeri yalçın çetin'in aktardığı bilgiyle bir anda aydınlandım. efendim, yalçın çetin'in söylediğine göre, izlanda milli takımı kalecisi hannes por halldorsson, aynı zamanda müzisyenmiş. üstüne üstlük yönetmenmiş de. hatta izlanda'nın 2012 yılında (yılı yanlış hatırlıyor olabilirim), eurovision şarkı yarışmasına katıldığı parçanın klibinin de yönetmeniymiş.
    eskiden, böyle küçük ülkelerin milli takımlarıyla maç yaparken, bizim spikerler muhakkak vurgularlardı. ''sayın seyirciler. rakibin sağ beki günlük hayatında aslında itfaiyeci. ön liberosu kereste fabrikasında çalışıyor. forveti sigortacı vs.'' şeklinde. biz de küçümserdik. 'vahh yazıııık. tabii adamlar futboldan para kazanamayınca mecburen ek iş yapıyorlar.' diye içlenirdik.
    şimdi anlıyorum ki, aslında sebep geçim derdi falan değilmiş birader. adamların o kadar az nüfusu var ki, mecburen her vatandaşa birden fazla iş düşüyor. 15-20 kişi futbol takımına ayrılırsa, ekmeği kim pişirecek, park cezasını kim yazacak, öğretmenliği kim yapacak, haberleri kim sunacak di mi ama? adamların, adamsızlıktan ordusu bile yok.
    bu arada 1 puanı da cukkaladılar. bastırın vikingler!
  • basarili olucaksa boyle takimlar olsun dedigim futbol takimidir.

adamlarin teknik direktoru, bizim spor yorumcularindan az kazaniyor, kalecileri yonetmen cikiyor, takimin hemen hepsi universite mezunu. bizimkiler nargilecide seri koz istiyor.

2018 dunya kupasinda destekledigim takimdir
  • 18. dakikada ingiltereye karşı öne geçtikleri maçta toplam 3 dakika uzatma oynandı. evet ilk yari ve ikinci yarı toplam 3 dakika. izlanda'nin yerinde baska bir takim olsaydi futbolcuları muhtemelen ota boka kendilerini yere atip maçtan 20 dakika çalardı.

spor ahlakı yuksek milli takımdır efenim.
  • görece az nüfuslu bir ülkenin futbol takımı olmasının ötesinde bir husus var, hani bariz belli ama yine de üzerinden geçelim:

euro 2016 kadrosunda izlanda dışında doğmuş futbolcu sayısı: 1*
    izlanda dışında yetişerek profesyonel futbola başlamış futbolcu sayısı: 0
    herhangi bir sömürge ülke doğumlu futbolcu sayısı: 0
    ülkedeki azınlıklar kökenli futbolcu sayısı: 0
    devşirme futbolcu sayısı: 0

türkiye milli futbol takımı için yalnızca ilk iki soruyu yanıtlayalım:

euro 2016 kadrosunda türkiye haricinde doğmuş futbolcu sayısı: 8
    türkiye dışında yetişerek profesyonel futbola başlamış futbolcu sayısı: 8

milli takım gibi milli takım. gerçek milli takım. birleşmiş milletler değil, öz izlanda.
  • adam akşamüstü manav dükkanını kapatıyor, gidip milli maçta oynuyor.

diğeri film çekiyor, ordan çıkıp idmana gidiyor. öbürü diş hekimi.

teknik direktör, halkla oturup kadro kuruyor, taktik konuşuyor.

sonra ingiltere'ye karşı herşeylerini ortaya koyup önde oldukları maçta zaman geçirmek için 1 kere bile yere yatmadan tarihi bir zafere imza atıyorlar.

arda turan ve fatih terim, acaba şu maçı izledikten sonra biraz olsun utanmışlar mıdır? biraz olsun yüzlerı kızarmış mıdır?
  • teknik direktörson'un her maç öncesi taraftarson'larla bir araya gelip taktik tartıştığı, herkesten önce kadroları paylaştığı ve hiç bir taraftarson' bu kadroları sosyal medyada paylaşmadığı futbol takımı. medeniyetinizi sikeyim, insanları bu kadar hayattan soğutmaya ne hakkınız var ha ? elin çorum kadar memleketine bak ya. amcıkson'lar. ben intihar etmeye gidiyorum, belki reenkarnosyon gerçektir ve sonraki hayatıma izlanda'da bir avuç bok olarak devam ederim.
  • adamlar bizi yene yene kendilerini baya geliştirdiler.bu seviyeye çıkmalarında en büyük pay bizim olduğu için gurur doluyum.
  • dünyaya 323.000 koca yürekli insanın, 53 milyonu yamultabileceğini ispatlayan futbol takımı.

diş hekimi olan teknik direktörü, her maç öncesi taraftarlarla bir araya geliyormuş ve taktik üzerine konuşuyorlarmış. taraftarlardan hiç biri takımın taktik ve dizilişini dışarı sızdırmıyormuş. trt spikeri anlattı.

izlanda euro 2016'nın yıldızıdır, net. çeyrek finalde isterse 12-0 ile elensinler, hiç sorun değil. britişe geçirdiler ya, olay budur.
hesabın var mı? giriş yap