şükela:  tümü | bugün
 • tarihinde ilk kez mucadele edecegi dunya kupasi finallerine lider olarak gidecegine inandigim takimim. björk ün muzik dunyasinda yarattigi etkiyi futbol dunyasinda yaratiyorlar su an. futbolcu isimlerini ezberlemeside kolay hepsinin soyadi -son diye bitiyor. acaba havaalanina karsilamaya gitsem bi forma alir miyim lan. simdiden izlandaca iki kelime ogreniyim en iyisi. naberson napiyorson,havalarson nasilson, boyledir heralde.
 • vallahi helal olsun. alın teriyle mücadele edersen, emek harcarsan kücücük imkanları kıt bir ülke de olsan başarıya ulaşıcağının kanıtı ülke. hepsi de hocası dahil normal vatandaş.

  özellikle ilk golleri yok mu. tam çizgide onca futbolcu baskı altında o topu çıkartıp merkezden şut çekerek atmaları hayranlık verici. bizim takım omru billah boyle gol atmaz, atamaz.
 • dün gece türkiye ile oynanan maçta kendi milli takımımdan daha sempatik gelen takım.
  taraftar o bok gibi stadda, 5 10 bin kişi ile hiç susmadı, hep takımına destek verdi, maçın hep içindeydi, babacan'ın topu ileri atıp faul kullanmasına bile engel oldular.
  takımlarını artık biliyoruz zaten, asla mücadeleden vazgeçmeyen, fiziken çok güçlü, birbirine kenetlenmiş oyuncular. basit oynuyorlar, oyunu zorlaştırmıyorlar, gol atınca çocuk gibi seviniyorlar, nasıl koyduk diye değil, mutlu olarak.
  iskandinav ülkesi ama zengin değiller, hayat zor, hepsi inatçı, hepsi amatör ruhu taşıyor, hepsi beleş oynadığı milli takımına özveri ile gidiyor.
  sikerim bizimkileri aga ben izlanda'yı tutarım. en azından fark da yese bilirim ki mücadele etti.
 • 23 kişilik havuzdan seçilmiştir.

  kaynak:
  https://twitter.com/…hoca/status/786141177384886273
 • türkiye, ukrayna ve hırvatistan'ı top göstermeden yenip finlandiya'ya mağlup olarak hak ettiği grup liderliğini ateşe atmış sempatik takım. resmen hollanda'yı çekya'yı yenip letonya'yı iki maçta da yenemeyen türk milli takımına selam çaktılar.
 • lamı cimi yok çatır çutur içimizden geçen futbol takımı. ne gerekiyorsa, kapasitesi neyse onu oynuyor. salak gibi atak yapıp kapasitesinin üzerine çıkacağına, 4-5 tane yiyeceğine oynaması gerekeni oynuyor ve 3 tane atıyor.

  herkes dönsün kendine baksın o kadar iyi takımsan izlanda da bu kadar kötüyse niye 1 şut dahi atamıyosun ?
 • 300.000 nüfuslu ülkeden adamlar çıkmış çatır çatır oynuyor. yok uzun pasmis, kontraymis. adamlar euro 2016 da çeyrek final yaptı. sen ne yaptın? 80 milyon nere, 300bin nere. yap içler dışlar. sonra da neren doğru diye düşün.
 • kalıp gibi adamlar.
 • öyle ya da böyle adamlar 3 gol atmış deplasmanda ki yazıklar olsun bizim milli takıma her yıl üst üste 2 kere maç yaptınız çözemediniz şu takımı.
 • kaya gibi takım.

  elindeki malzeme ile olası en iyi takım nasıl olur? futbol dersi veriyorlar.