şükela:  tümü | bugün
  • gündemini sevdiğim ülkenin yeni gündemi.

pál dánielsdóttir adında bir kedi, 'mousekeeper' adı altında bir görevi misyon edinerek izlanda'da bulunan bir otelde işe başlamış. otel, reykjavik'te bulunan fosshótel adında bir yer.

başarılı bir avcıymış pál ve bu yüzden kendi çalışan kartını almasında hiçbir sorun yaşamamış.* kendisi bu otel zincirindeki tek 'mousekeeper'mış. ancak otel daha fazla mousekeeper eklemek istiyormuş. hem çalışanlar için hem de misafirler için pozitif bir ortam yaratma amacıyla böyle bir şey yapmışlar.
    edit: bu da sevgili mousekeeperımızın instagram sayfası
    edit2: yahu şu çalışan kartına baktıkça gülüyorum. böyle bi' tatlılık olabilir mi?

neyse biz boktan gündemimize geri dönelim... ne diyorduk..?
    kriz, demokrasi, insan hakları, insan gibi yaşayabilme, insan olabilme vs...
  • acele etmeyelim, 100 yıl kadar sonra insanların sorunlarını bitirip hayvanların sorunlarına başlarız diye ümit ediyorum.
  • - paw paw ( knock knock ! babında.. )
    - kim o?
    - maw .. mousekeeepiing !!
  • makam aracı var mıymış?

tanım: ülkenin kedisinin bile işsiz olmadığını gösteren sıradan günün sıradan haberi.
  • en kısa zamanda krallığını ilan edecek, beğenmediği müşterileri tırmıklamak, cırmalamak suretiyle otelden uzaklaştıracaktır. resepsiyondaki rahat koltuğu sahiplenecek, bilgisayar klavyelerine uzanan ellere saldırı düzenleyecektir. kedinin türkü izlandalısı olmaz. soyadı -dottir'le bitse bile kedi kedidir. sigortası var mıymış peki? varsa ben de talibim mousekeeper'lığa. üstelik yerli yersiz miyavlamam.
  • bizim kedilerimiz bile artık bezgin, yan gelip yatmaya alışmış, fare yakalamaya hali yok. geçen bir sokak kedisine salam verdim dönüp bakmadı bile. sokak kedileri mamaya alışmış, avlanmayı unutmuş.
  • nüfus o kadar az ki, adam yokluğundan kedileri işe almaya başlamışlar.

t: ssk, aylık akbil gibi unsurları unutmaması gereken emekçi kedi.
  • artık otelde kaç müşteri yataklarında fare dolaştığını şikayet ettilerse demekki.
  • ne var ki fare yakalamada? bizde sığırlar taksicilik bile yapıyor.
  • bırakın şu özentiliği artık güzel bir reklam çalışması yapmış bunda da başarılı olmuşlar. bizim vatandaşta ülkenin gündemi bu demiş.