şükela:  tümü | bugün
  • cartoon tv’de yayınlanan steven universe adlı çizgi filmdeki ruby ile sapphire adındaki iki kadın karakterin birbirine aşık olup nihayetinde dünya evine adım attıkları, oldukça dokunaklı ve manidar diyaloglar ile dikkat çeken ve tan anlamıyla tabu yıkar nitelikteki sahnedir.

gerçekten cesur bir iş ortaya çıkarılmış. bir çizgi filmde bu konuyu yani; lgbt+ bireylerin aşık olup özgürce evlenebilmeleri konusunu işlemek lgbti+ farkındalığı yaratma konusunda bir milat sayılabilir.

bunun gibi daha çok çizgi filmler yapılsın ki, çocuklarımız lgbti+ kimliğini tanısın. lgbti+ bireylerin öcü olmadığını, diğer insanlar gibi normal olduğunu bilsin. en önemlisi de, homofobi hastalığına bağışıklık kazansın.

batı uygarlığını keşke özümseyebilseydikte, canım memleketimde bir çizgi filmde dahi görülebilecek bu sahneyi reelde yaşayabilseydik.

http://gmag.com.tr/…k-sahnesi-izlenme-rekoru-kirdi/
  • türkiye’de yayınlanıyor mu bu seri?
  • ulan lgbt mi lpg mi neyse ne. ne evliliği saka misiniz ? sanki çocuk mu yapacaklar ya da yapabilecekler. hep kapitalist düzen. lezbiyenlik geylik geçtim . evlilik ne lan ? ozenti ozenti hareketler . toplumun en büyük dayatmasıdır evlilik. biraz kendiniz olun be. hem lezbiyensin hem salak. yani evlenmek neyin nesi ? ayrıca kimse demesin yok kanun hukuk sigorta korunma koruma amaçlı vik vik vik. yav tutarsın bi avukat. karsindakiyle de anlaşır maddeleri dizersin . oldu bitti. biraz özgün olun be.. kendi kanunlarınızı yaratın. bak spagetti den tanri yap din yaratti adamlar. siz daha hala evlilik.
  • ekşi sözlük nefret kusma timi yavaştan geliyor yine. pitbull başlığı açılır nefret kusarlar hayvana, kapalı birinin başına bir şey gelir sırf inancından dolayı nefret kusarlar, kadınlarla ilgili başlık açılır bütün sapık fantazilerini yazarlar, lgbti ile ilgili bir başlık açılır kim daha iyi dalga geçecek diye yarışa girerler. yine söylüyorum ekşi sözlüğün %75'i yobaz, cahil, hoşgörü nedir bilmeyen, boş beleş, beyinsiz, ilgi maymunu olmaktan başka bir şey düşünmeyen salaklardan ibarettir. hadi bütün sapık zihninizi boşaltın şimdi. arada taktığınız insanlık maskesini çıkarıp başlayın hadi.